امام خمینی (ره) : از بنیاد مسکن که زحمات زیادی در ایران کشیده اند تشکر میکنم
جمعه ۲۶ مهر ۱۳۹۸

(خبرگزاری مهر ): مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان:صدور بیش از ۶۲ هزار فقره سند روستایی در استان

زنجان-مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان گفت: استان زنجان ۹۲ هزار و ۶۷۸ واحد مسکونی روستایی دارد که برای ۶۲ هزار و۷۳۶ فقره سند روستایی در استان صادر شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، سجاد صنعتی منفرد ظهر دوشنبه در نشست رئیس و اعضای با شورای اسلامی استان زنجان در محل ساختمان شماره ۲ استانداری زنجان، با بیان اینکه بنیاد مسکن از نهادهای انقلابی است، افزود: بعد از انقلاب، امام راحل این نهاد را بنیان گذاری کردند که در بحث ساخت مسکن برای محرومین و اقشار آسیب پذیر فعالیت کند.

وی اظهار کرد: تاکنون این نهاد در شهرها و روستاهای استان اقدامات خوبی را انجام داده و امیدواریم شورای استان که از بطن مردم است در ساخت مسکن برای محرومین با بنیاد مسکن همکاری کند.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان به اجرای طرح هادی روستایی در استان زنجان اشاره کرد و گفت: از مجموع ۷۱۰ روستای بالای ۲۰ خانوار استان، طرح هادی برای ۶۹۷ روستا تهیه و در ۳۷۴ روستای استان اجرا شده است.

صنعتی منفرد تاکید کرد: میانگین اجرای طرح هادی روستایی در کشور ۴۲ درصد و در استان زنجان ۵۲.۷ درصد است.

وی به مقاوم‌سازی واحدهای مسکونی روستایی در استان زنجان اشاره کرد و گفت: ۹۲ هزار و ۶۷۸ واحد مسکونی روستایی داریم که از این تعداد بیش از ۴۸ هزار واحد از طرح تسهیلات بهسازی استفاده کرده و مقاوم‌سازی شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان تصریح کرد: بعد از تشکیل بنیاد مسکن به‌فرمان امام خمینی (ره) این نهاد در زمینه بهسازی مسکن روستایی، احداث مسکن مهر در شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر جمعیت، احداث مسکن روستایی، اجرای طرح هادی و دیگر زمینه‌ها فعالیت می‌کند.

صنعتی منفرد افزود: صدور سند در روستاها و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر انجام می‌شود که برای ۶۲ هزار و۷۳۶ فقره سند روستایی در استان صادر شده است که معادل ۶۸.۷ درصد است.

لینک خبر:

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group