مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان: در طول 3 سال گذشته, مقاوم سازی 22 هزار واحد مسکونی روستایی در استان زنجان آغاز شده است

تاریخ ارسال : 1403/04/09

در طول 3 سال گذشته, مقاوم سازی 22 هزار واحد مسکونی روستایی در استان زنجان آغاز شده است

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان در جمع خبرنگاران با بیان اینکه, در طول 3 سال گذشته, مقاوم سازی 22 هزار واحد مسکونی روستایی در استان زنجان آغاز شده است, اظهار کرد: از این تعداد 10800 واحد مسکونی روستایی به بهره برداری رسیده است.

رضا خواجه ای ادامه داد: در سال جاری برای مقاوم سازی 11900 فقره مسکن روستایی تسهیلاتی ، اعتباری بالغ بر 41650 میلیارد ریال در نظر گرفته شده است. وی تاکید کرد: در حال حاظر میزان مقاوم سازی واحدهای مسکونی روستایی در استان 57 درصد است که با مقاوم سازی این تعداد، این میزان به 67 درصد خواهد رسید که این جهش در سابقه بنیاد مسکن کم نظیر است. مدیرکل بنیاد مسکن استان با اشاره به اینکه، متقاضیان دریافت تسهیلات قرض‌الحسنه ۳۵۰ میلیون تومانی ساخت مسکن در روستاها و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت می‌توانند با مراجعه به بنیاد مسکن در شهرستان‌ها نیز نسبت به تکمیل پرونده‌های خود جهت دریافت تسهیلات اقدام نمایند، افزود: اقساط بازپرداخت تسهیلات جدید با نرخ سود پنج درصد، حدود سه میلیون و ۵۰۰ هزار تومان در ماه خواهد بود، که متقاضیان پس از تشکیل پرونده در بنیاد مسکن، به بانک مربوطه جهت عقد قرارداد معرفی می شوند. وی خاطر نشان کرد: با برنامه ریزی های صورت گرفته امیدواریم تا پایان سال 1410 شاهد مقاوم سازی کلیه واحدهای مسکونی روستایی در سطح استان باشیم.

موضوع خبر :
  • مقاوم سازی
  • واحد مسکونی
اشخاص :
  • مدیرکل بنیاد مسکن
حوزه متولی :
  • معاونت امور بازسازی و مسکن روستایی
دسته بندی :
به این مطلب چه امتیازی می دهید؟ 1 2 3 4 5 (0)

نظر شما در مورد مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان: در طول 3 سال گذشته, مقاوم سازی 22 هزار واحد مسکونی روستایی در استان زنجان آغاز شده است چیست؟

سوال: