مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان: اعطای 260 میلیارد ریال تسهیلات بلاعوض برای ساخت مسکن محرومین مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان: اعطای 260 میلیارد ریال تسهیلات بلاعوض برای ساخت مسکن محرومین

تاریخ ارسال : 1402/08/25

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان: اعطای 260 میلیارد ریال تسهیلات بلاعوض برای ساخت مسکن محرومین

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان: اعطای 260 میلیارد ریال تسهیلات بلاعوض برای ساخت مسکن محرومین

دکتر طاهری نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی به همراه مهندس بیگدلی مدیرکل امور روستایی استانداری زنجان با حضور در بنیاد مسکن استان با مهندس خواجه ای مدیرکل این نهاد در راستای گسترش تعاملات و حل مشکلات روستائیان بازدید نمودند.

در ابتدا دکتر طاهری نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی از بنیاد مسکن به عنوان یکی از یادگارهای پر خیر و برکت امام خمینی (ره) نام برد و اظهار داشت: بنیاد مسکن از ابتدای انقلاب اسلامی بیشترین حضور و نقش را در روستاها داشته  و تاکنون خدمات خوبی رادر راستای خدمت رسانی به مردم ایفا کرده است.

 

وی  اظهار داشت : بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به فرمان امام راحل برای ساخت خانه ویژه محرومان تاسیس شد که اکنون با توسعه دامنه فعالیت این نهاد مقدس، خدمات متنوعی در راستای توسعه استان به ویژه در سطح روستاها  عرضه می شود.

مهندس خواجه ای گزارشی از عملکرد بنیاد مسکن استان در حوزه های مختلف بیان نمود و گفت:  بنیاد مسکن با خدماتی نظیر، اجرای طرح ویژه بهسازی یا مقاوم سازی مسکن روستایی، تهیه واجرای طرح هادی روستایی، اجرای طرح سنددارنمودن اماکن روستایی، تعمیر وتکمیل واحدهایی نیمه کاره روستایی

طرح مسکن ملی و محرومین و ...، همواره قدمهایی موثری در تحقق آرمانهای امام راحل برداشته است.

وی ساخت مسکن محرومان را از برنامه های عملیاتی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی عنوان کرد و افزود: در سطح کشور تفاهم‌نامه‌ای بین بنیاد مسکن و بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی برای احداث 20 هزار واحد مسکونی منعقد شده که در این راستا سهم استان ساخت 520 واحد برای اقشار کم درآمد است.

وی با بیان اینکه ، در همین راستا، تسهیلات بهسازی مسکن روستایی توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به معرفی شدگان در نظر گرفته شده،تصریح کرد : بر اساس تفاهم نامه منعقد شده، تاکنون ، ۵۰۰ میلیون ریال تسهیلات بلاعوض ، ۱۰ تن سیمان و ۲ تن میلگرد رایگان برای هر واحد مسکن روستایی پرداخت گردیده، به طور یکه سهمیه سیمان ۵۲۰۰تن و سهمیه میلگرد ۱۰۴۰ تن بوده است که بین متقاضیان توزیع شد.

 مدیرکل بنیاد مسکن یاداور شد : همچنین کل تسهیلات پرداختی 260میلیارد ریال بوده است.

خواجه ای  با بیان اینکه، بنیاد مسکن نهادی است که با هدف رفع محرومیت از جامعه تشکیل‌شده و در راستای این هدف باید میزان خدمات‌رسانی به قشر محروم و بی‌بضاعت جامعه را افزایش داده و برای رفع نیازهای این قشر تلاش و جدیت بیشتری شود، اظهار کرد: تقویت حساب ۱۰۰ حضرت امام گامی مهم در راستای تامین مسکن محرومین است.

وی ادامه داد: بنیاد مسکن استان همواره  تقویت جایگاه حساب 100 را بعنوان رکن اصلی بنیاد در رأس کارها و اهداف خود قرار داده و به جدیت موضوع را پیگیری می  نماید که دراین راستا، تامین مسکن برای اقشار محروم و کم درآمد از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

 

موضوع خبر :
  • نماینده مجلس
  • بنیاد مسکن
  • تقوسیت حساب 100
اشخاص :
  • نماینده مجلس
  • مدیرکل بنیاد مسکن
حوزه متولی :
  • حوزه ریاست
دسته بندی :
به این مطلب چه امتیازی می دهید؟ 1 2 3 4 5 (0)

نظر شما در مورد مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان: اعطای 260 میلیارد ریال تسهیلات بلاعوض برای ساخت مسکن محرومین مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان: اعطای 260 میلیارد ریال تسهیلات بلاعوض برای ساخت مسکن محرومین چیست؟

سوال: