مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان: مقاوم سازی کلیه واحدهای مسکونی روستایی استان تا سال 1 مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان: مقاوم سازی کلیه واحدهای مسکونی روستایی استان تا سال 1410

تاریخ ارسال : 1402/08/14

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان: مقاوم سازی کلیه واحدهای مسکونی روستایی استان تا سال 1410

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان: مقاوم سازی کلیه واحدهای مسکونی روستایی استان تا سال 1410

مهندس بابایی مدیرکل مدیریت بحران استانداری زنجان به همراه تیم نظارتی سازمان مدیریت بحران استانهای مرکزی ، قزوین در بنیاد مسکن با مهندس خواجه‌ای مدیرکل این نهاد در راستای گسترش تعاملات دیدار و گفتگو کردند.

در ابتدا مهندس خواجه ای مدیرکل بنیاد مسکن استان با بیان اینکه،از مجموع ۹۲۶۷۸ واحد مسکونی روستایی ۵۲۰۰۰ واحد مسکونی معادل ۵۶ درصد در سطح استان مقاوم سازی شده است، گفت: با توجه به وقوع حوادثی مانند سیل، زلزله و یا سایر بلایای طبیعی لازم است که مقاوم سازی به عنوان یک امر مهم در دستور کار قرار گیرد که برنامه ریزی شده تا پایان سال ۱۴۱۰ تمامی واحدهای روستایی در استان مقاوم سازی شوند، در همین راستا افزایش وام های مسکن روستایی از 200 میلیون به 350میلیون تومان صورت گرفته است.

. خواجه ای با بیان اینکه، جایگاه روستا و روستاییان در همه عرصه های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی موجب شده که بهسازی و مقاوم سازی واحدهای مسکونی روستایی از اولویت های اصلی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به شمار آید، خاطر نشان کرد: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با ارائه خدمات فنی مهندسی (نظام فنی روستایی) ، پشتیبانی و اعطای تسهیلات بانکی و وجوه بلاعوض به موضوع بازسازی، نوسازی و مقاوم سازی واحدهای مسکونی تاکید جدی دارد

. وی با اشاره به اینکه، این نهاد در احداث مسکن مقاوم روستایی، جزء رتبه های برتر بوده ، خاطر نشان کرد: اجرای طرح ویژه بهسازی و مقاوم‌سازی مسکن روستایی گامی استوار در راستای توسعه امکانات عمرانی و بهبود کیفیت مساکن روستایی می باشد.

خواجه ای نظارت بر ساخت و سازهای روستایی به صورت اصولی و ترویج فرهنگ مقاوم‌سازی را از اهداف اصلی بنیاد مسکن دانست و ادامه داد: مهندسان نقش و مسئولیت خطیری در نظارت بر ساخت و سازها بر عهده دارند تا ساختمان‌ها با اصول فنی و طبق آیین‌نامه مقررات ملی ساختمان بنا شوند.

در ادامه مهندس بابایی مدیرکل مدیریت بحران استانداری زنجان با اشاره به اینکه،  یکی از برنامه‌های مهم مدیریت بحران در استان برگزاری مانورهای گوناگون است، ادامه داد: مانورها به صورت کمی و کیفی مورد بررسی قرار خواهند گرفت؛ این اقدامات با هدف ارتقای آمادگی‌ها برای رویارویی با حوادث احتمالی انجام می‌شود. پیش‌بینی، پیشگیری و بالا بردن سطح آمادگی‌ها در پاسخ به بحران اهمیت دارد

وی با تاکید بر اینکه باید به سمت هوشمندسازی مدیریت بحران حرکت کنیم، خاطر نشان کرد: در این زمینه باید به روز بود تا دچار روزمرگی نشویم. هوشمندسازی در پنج محور مدنظر قرار گرفته است.

بابایی ضمن تقدیراز مجموعه همکاران بنیاد مسکن بواسطه تعاملات و همکاری های صورت پذیرفته،  نظارت مستمر بنیاد مسکن در ساخت مسکن روستایی را گامی مثبت در کاهش بروز خسارتهای زمان بحران و سوانح طبیعی دانست .

مدیرکل مدیریت بحران استانداری زنجان اقدامات این نهاد در راستای عملیات پیشگیری پیش از وقوع سانحه را بسیار مناسب دانست و گفت: سازمان مدیریت بحران آمادگی لازم را برای همکاری و پیگیری  و تخصیص اعتبارات برای تجهیز ناوگان بنیاد مسکن  برای اجرای پروژه های عمرانی را دارد.

موضوع خبر :
  • مقاوم سازی
  • بحران
  • بنیاد مسکن
حوزه متولی :
  • معاونت امور بازسازی و مسکن روستایی
به این مطلب چه امتیازی می دهید؟ 1 2 3 4 5 (0)

نظر شما در مورد مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان: مقاوم سازی کلیه واحدهای مسکونی روستایی استان تا سال 1 مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان: مقاوم سازی کلیه واحدهای مسکونی روستایی استان تا سال 1410 چیست؟

سوال: