مقام معظم رهبری : بنیاد مسکن یکی از برکات مستمر و صدقات جاری امام راحل می باشد
یکشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۸

(خبرگزاری فارس و کالنال استانداری):استاندار زنجان:اقدامات نهاد انقلابی بنیاد مسکن در سال‌های پس از انقلاب قابل قبول بوده است

(خبرگزاری فارس و اطلاع رسانی استانداری): به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، فتح‌الله حقیقی ظهر امروز در برنامه سالروز تاسیس بنیاد مسکن با اشاره به اینکه حساب ۱۰۰ امام نخستین نهاد انقلابی و ارزشمند بوده است،گفت: این نهاد خدمات شایانی ارائه کرده است.

استاندار زنجان به اهداف محرومیت زدایی از تاسیس بنیاد مسکن اشاره و بیان کرد: این نهاد هم اکنون تنوع خدماتی بالایی دارد.

وی با اشاره به اینکه امروز بنیاد مسکن در توسعه و عمران روستا نقش موثری دارد، افزود: در ارتباط با بحث تامین مسکن برای اقشار کم درآمد و ایجاد مسکن در روستاها و شهرها جایگاه ویژه‌ای دارد.

حقیقی با بیان اینکه مقاوم‌سازی و بهسازی و کمک به بازسازی مناطق آسیب دیده در دستور کار است، ادامه داد: بارندگی‌ها در روستاهای زنجان به واحدها آسیب وارد کرده که برای بازسازی آن ارائه طرح‌ها و اجرای آنها را در دستور کار قرار داده است.

وی با اشاره به منطقی خواندن ارزیابی خسارت‌های وارده به خانه‌های روستایی بیان کرد: این خسارت در جلسه مدیریت بحران تصویب شده است.

استاندار زنجان با بیان اینکه موضوع پژوهش و آموزش در بنیاد مسکن بسیار مهم است، گفت: طرح منظومه روستایی از اقداماتی است که در بنیاد مسکن مورد توجه است.

وی با بیان اینکه طرح هادی از سال ۱۳۶۸ در کشور آغاز شده است، بیان کرد: ۹۸ درصد از روستاهای کشور دارای طرح هادی هستند که نشان دهنده اقدامات قابل قبول دولت است.

حقیقی با اشاره به اینکه مقاوم‌سازی واحدهای مسکن روستایی در آغاز کار ۱۲ درصد بوده است، بیان کرد: این آمار در حال حاضر به ۵۱ درصد رسیده که استان زنجان از کشور بهتر عمل کرده است.

استاندار زنجان با بیان اینکه تعیین اسناد روستایی خدمت قابل قبولی است که توسط دولت انجام شده است، ادامه داد: در سال‌جاری ۲ هزار واحد وام اعطا خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه مشکل اعطای وام در شورای بانک‌ها حل شده است، افزود: قرار است، بنیاد مسکن و بانک‌ها فلوچارتی نحوه نظارت زنجیره‌ای را انجام دهند.

حقیقی به رفتار سلیقه‌ای بانک‌ها در پرداخت تسهیلات وام مقاوم‌سازی واحدهای مسکونی روستایی اشاره و تصریح کرد: باید براساس سهمیه تسهیلات واحدهای مسکونی به روستائیان ارائه شود.

استاندار زنجان با اشاره به اینکه برای آسفالت‌ریزی در ۱۳۰ روستا در استان زنجان برنامه ریزی شده است، ادامه داد: امسال مهم‌ترین وظیفه هر اداره‌ای ترسیم نقشه راه برای پنج فعالیت مهم ادارات است.

وی با بیان اینکه طرح هادی ۱۰ سال عمر دارد، اظهار کرد: طرح‌های هادی بالای این عمر باید بازنگری شود.

حقیقی با اشاره به احداث ۲۸۸ واحد مسکونی نیازمندان در زنجان ادامه داد: ۱۵۰ واحد روستایی نیز در شهرستان‌ها با رفع مشکل زمین کلنگ‌زنی می‌شود.

استاندار زنجان به افزایش ماندگاری مسافران از ۲۵ دقیقه به ۴۸ ساعت در استان اشاره و عنوان کرد: حفظ این گام در سال آینده بسیار مهم است.

وی با اشاره به اینکه توسعه پایدار منظومه روستایی نکته مهمی است، اظهار کرد: باید تلاش شود اقدامات را کاربردی کنیم.

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group