امام خمینی (ره) : از بنیاد مسکن که زحمات زیادی در ایران کشیده اند تشکر میکنم
جمعه ۰۳ اسفند ۱۳۹۷

برگزاری جلسه کمیته تصویب مغایرت طرح هادی شهرستان ابهر با حضور مدیرکل بنیاد مسکن استان - ۳۰ بهمن ۱۳۹۷

تعداد ۵ پرونده مغایرت طرح هادی روستایی شهرستان ابهر با حضور مهندس صنعتی منفرد مدیر کل بنیاد مسکن استان، مهندس محمدی معاون عمران روستایی بنیاد استان، مهندس حیدری مدیر بنیاد مسکن شهرستان ابهر،  نماینده جهاد کشاورزی استان زنجان،  بخشدار و کارشناسان حوزه عمران روستایی در محل بنیاد مسکن استان برگزارگردید. در این جلسه پس از طرح موضوع و بررسی اسناد پرونده های مغایرت و نظرات کارشناسی ۵ پرونده مغایرت طرح هادی روستایی ابهر به تصویب اعضای کمیته تصویب طرحهای هادی روستایی رسید.

دیدار با فرمانده نیروی انتظامی استان زنجان در راستای گسترش تعاملات - ۲۸ بهمن ۱۳۹۷

طی هماهنگی های به عمل آمده، مهندس صنعتی منفرد مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان، به همراه نجفی معاون پشتیبانی این نهاد با سردار سرتیپ دوم رحیم جهانبخش فرمانده نیروی انتظامی استان زنجان در راستای گسترش تعاملات دیدار و گفتگو کردند. ابتدا مهندس صنعتی منفرد ضمن تبریک انتصاب، به تشریح فعالیت های بنیاد مسکن استان پرداخته و گفت: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به عنوان نهاد عمومی غیردولتی، با توجه به نقش و عملکرد چندین ساله خود از جایگاه مهمی در نظام توسعه و عمران روستاها برخوردار است. وی ادامه داد:  تهیه طرح ساماندهی کالبدی سکونتگاه­ های روستایی ، تهیه و اجرای طرح هادی روستایی، تهیه و اجرای طرح بهسازی بافت باارزش روستایی، بهسازی روستاهای هدف گردشگری، صدور اسناد مالکیت اماکن روستایی، بهسازی و مقاوم­ سازی مسکن روستایی، بازسازی و نوسازی مناطق سانحه دیده، مدیریت نظام فنی روستایی و پاسخ به استعلامات فنی درخصوص صدور پروانه ساختمانی از جمله مهم­ ترین وظایفی است که بنیاد مسکن با رویکرد توسعه پایدار در روستاها در دست اجرا دارد. صنعتی منفرد خدمت رسانی به نیازمندان و محرومین جامعه را از مهمترین وظایف و اولویت های بنیاد مسکن دانست و افزود: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در طول این مدت خدمات اثرگذاری داشته و در حوزه عمران روستایی و رسیدگی به محرمین توفیقات خوبی بدست آورده است. وی در ادامه بر  گسترش تعاملات بین این دو دستگاه تاکید کرد . در ادامه سردار سرتیپ دوم رحیم جهانبخش فرمانده نیروی انتظامی استان زنجان با بیان اینکه، امنیت عینی و ذهنی نقش مهمی در جامعه دارد، ادامه داد: ،  نوع بافت و فضای های روستایی و شهری نقش ویژه ای در ایجاد امنیت عینی دارد که این امر با توجه به فعالیت های بنیاد مسکن  در راستای بهبود فضاهای  فیزیکی از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده که می توان گفت این موضوع ا...

آغاز عملیات اجرایی پروژه بهسازی روستای حصار خدابنده با حضور دکتر حقیقی استاندار زنجان در هفتمین روز از دهه فجر - ۲۱ بهمن ۱۳۹۷

همزمان با هفتمین روز از دهه فجر ،عملیات اجرایی پروژه بهسازی روستای حصار خدابنده با حضور دکتر حقیقی استاندار زنجان، دکتر بیگدلی نماینده مردم خدابنده در مجلس شورای اسلامی، میرزایی فرد فرماندار این شهرستان  ،مهندس صنعتی منفرد مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان و جمعی از مدیران استانی آغاز شد.

دیدار مردمی مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان در مصلای نماز جمعه - ۲۱ بهمن ۱۳۹۷

مهندس صنعتی منفرد مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان  به همراه جمعی از معاونین خود روز جمعه ۱۹ بهمن ماه با هدف برقراری ارتباط مستقیم و چهره به چهره با مردم شریف استان با حضور در اتوبوس خدمت مستقر در مصلای نماز جمعه شهر زنجان، از نزدیک با اقشار مختلف مردم دیدار کرد و به سوالات و درخواست‌های آنان در حوزه‌های مختلف شهری و روستایی پاسخ گفت.

بهره برداری از  ۴ هزار و ۹۴۰مین  واحد مقاوم سازی شده در شهرستان طارم - ۱۸ بهمن ۱۳۹۷

همزمان با ایام‌الله دهه فجر چهار هزار و ۹۴۰ مین واحد مسکونی مقاوم سازی شده روستایی در شهرستان طارم به بهره برداری رسید . این واحد که از طریق تسهیلات طرح ویژه بهسازی ومقاوم سازی مسکن روستایی ساخته شده بود، به بهره‌برداری رسید. در راستای مقاوم سازی و نوسازی مسکن روستایی و شهری نیز ۲۰ پروژه از سوی این نهاد انقلابی در ایام اله دهه فجر به صورت نمادین در تمامی شهرستان‌ها افتتاح می‌شود. اولویت ما در حوزه روستایی توجه به مقاوم سازی مسکن روستاییان است که در این راستا تسهیلات ویژه‌ای برای مقاوم سازی و بهسازی مسکن روستایی از سوی دولت، توسط بنیاد مسکن استان و بانک‌های عامل در نظر گرفته شده است. گفتنی است، در سطح استان زنجان ۹۱ هزار و ۲۶۵ واحد مسکونی روستایی شناسایی شده است، تا به امروز بیش از ۴۷هزار و ۳۱۴واحد مسکونی روستایی در سطح استان زنجان مقاوم‎سازی شده و از تسهیلات ویژه نوسازی و بهسازی مسکن استفاده کرده‎اند. این تسهیلات با کارمزد ۵ درصد تا سقف ۲۵ میلیون تومان به واحدهای مسکونی روستایی وشهرهای زیر ۲۵ هزار نفر اعطا می‌شود.  

طرح نهضت دیدار با خانواده ۳ هزار شهید استان زنجان با حضور مدیرکل بنیاد مسکن استان و معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرماندار زنجان - ۱۸ بهمن ۱۳۹۷

  همزمان با ایام اله دهه فجر، مهندس صنعتی منفرد مدیرکل بنیاد مسکن استان به همراه مهندس عبدی پور معاون فرماندار زنجان و جمعی از مسئولین با خانواده های شهیدان دیدار و گفتگو کردند. مهندس صنعتی منفرد در این دیدار گفت:  شهدا با ایثار و شهادت عزت رابرای مابه ارمغان آوردند. وی با بیان اینکه، تکریم خانواده معظم شهدا برای همگان واجب است زیرا پیروزی انقلاب اسلامی ایران و استمرار آن وعزت و بزرگی میهن ما مدیون خون شهدا است، ادامه داد:شهدا با نثار جان خویش جانانه از کشور عزیزمان دفاع کردند و تکریم خانواده شهیدان وظیفه مسئولین و همه مردم بوده وما مدیون فدا کاری این عزیزان هستیم. در پایان این دیدار  از سوی مدیرکل بنیاد مسکن استان از خانواده های معظم شهدا با اهدای لوح تقدیر و هدایایی تجلیل شد.

آغاز عملیات اجرای پروژه مشارکتی روستای گیلانکشه طارم با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری زنجان و مدیرکل بنیاد مسکن استان - ۱۶ بهمن ۱۳۹۷

در چهارمین روز از دهه فجر،عملیات اجرای پروژه مشارکتی روستای گیلانکشه طارم با حضور دکتر سلطانی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری زنجان، مهندس صنعتی منفرد مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان و جمعی از مدیران استان و اهالی روستا آغاز شد.

دیدار مدیرکل بنیاد مسکن استان به همراه استاندار زنجان با اقشار مختلف مردم ماهنشان در راستای بررسی و حل مشکلات این منطقه - ۱۵ بهمن ۱۳۹۷

همزمان با چهارمین روز دهه فجر، مهندس صنعتی منفرد مدیرکل بنیاد مسکن استان به همراه دکتر حقیقی استاندار زنجان، معاونین وی، مهندس نوری فرماندار ماهنشان و جمعی از مسئولین استانی با سفر به شهرستان ماهنشان با اقشار مختلف مردم دیدار و گفتگو کردند. شرکت در جشن انقلاب در مسجد جامع شهر دندی و رسیدگی به مشکلات مردم این منطقه از دیگر برنامه های این سفر بود.

بازدید مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان و معاون هماهنگی امور عمرانی از عمرانی استانداری زنجان از سایت اشتغالزایی روستایی گیلانکشه - ۱۵ بهمن ۱۳۹۷

در سومین روز از دهه فجر، مهندس صنعتی منفرد مدیر کل  بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان به همراه  دکتر سلطانی معاون هماهنگی امور  عمرانی استانداری زنجان، مهندس محمدی معاون  عمران روستایی بنیاد مسکن استان و  مهندس شمس مدیر بنیاد مسکن شهرستان طارم از سایت اشتغالزایی روستایی گیلانکشه بازدید نمودند. در این بازدید مهندس صنعتی منفرد در خصوص سایت اشتغالزایی روستایی گیلانکشه توضیحاتی ارائه نمودند.

افتتاح پروژه اجرای طرح هادی در روستاهای زنجان از سوی بنیاد مسکن استان و با مشارکت دهیاری - ۱۵ بهمن ۱۳۹۷

همزمان با سومین روز از دهه فجر، پروژه اجرای طرح هادی در روستاهای بوغداکندی و گوگجه قیه شهرستان زنجان  با حضور مهندس عسگری فرماندار زنجان، مهندس رستمخانی مدیر بنیاد مسکن شهرستان و با مشارکت دهیاری افتتاح شد. این پروژه ها در روستای بوغداکندی در مساحتی به میزان ۷ هزار متر مربع و با اعتباری بیش از ۷۶۴۲ میلیون ریال و در روستای گوگجه قیه در مساحتی به میزان ۳ هزار و ۲۰۰ متر مربع و با اعتباری بیش از ۶۸۷۰ میلیون ریال  به بهره برداری رسید. اجرای طرح هادی یکی از رویکردهای بنیاد مسکن در راستای توسعه و عمران روستاها است که یکی از مسیرهای مهم تحقق توسعه محلی به شمار می آید که با مشارکت جامعه محلی و برمبنای ظرفیت سازی و توانمند سازی اجتماعات روستایی صورت می گیرد، بنابراین در چارچوب نظام برنامه ریزی ، جهت پاسخگویی به نیازهای متفاوت روستاییان و به ویژه هدایت توسعه کالبدی روستا، طرحهای هادی روستایی مورد توجه قرار گرفته است. گفتنی است همزمان با ایام اله دهه فجر، پروژه های طرح هادی در ۲۲ روستای دیگر استان با اعتباری بیش از ۴۸ میلیارد ریال به بهره برداری خواهد رسید.  

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group