امام خمینی (ره) : از بنیاد مسکن که زحمات زیادی در ایران کشیده اند تشکر میکنم
دوشنبه ۰۳ مهر ۱۴۰۲

(خبرگزاری ایسنا و کانال استانداری): احداث و بهره‌برداری از ۸۹۲ واحد مسکونی اقشار کم‌درآمد در زنجان

(خبرگزاری ایسنا و کانال استانداری): از ابتدا تا کنون ۸۹۲ واحد مسکونی اقشار کم‌درآمد، احداث و بهره‌برداری شده است.

سجاد صنعتی‌منفرد در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: یکی از مهمترین اهداف و رسالت‌های بنیاد مسکن انقلاب اسلامی که به فرمان تاریخی امام خمینی در ۲۱ فروردین ماه ۱۳۵۸ تشکیل شده، تامین مسکن مرومان و اقشار کم‌درآمد اعم از روستایی و شهری از طریق تولید و احداث واحدهای مسکونی با فراهم کردن مشارکت و همکاری مردم، خیرین و یا اخذ تسهیلات بانکی است.

این مسئول با اشاره به واحد معاونت مسکن شهری، ادامه داد: معاونت مسکن شهری یکی نز حوزه‌های مهم بنیاد مسکن انقلاب اسلامی است که با مطالعه و شناسایی مناطق مناسب برای احداث مجتمع‌های مسکونی و تولید انبوه در شهرهای مختلف استان در قالب مسکن محرومین، اقدام به تامین زمین، طراحی، تامین منابع مالی، اجرا، نظارت کمی و کیفی بر اجرا و واگذاری کرده است.

وی افزود: آماده‌سازی اراضی، اجرای طرح مسکن مهر، ساخت مسکن شهری و انجمن خیرین مسکن‌ساز، اهم فعالیت‌های مسکن شهری است که شناسایی و تملک زمین‌های مناسب برای ساختمان شهری، انجام مطالعات اقتصادی و فنی اولیه، نظارت بر عملیات اجرایی پروژه‌های در دست احداث، ارتقاء کیفیت ساخت و طراحی مجتمع‌های بزرگ و کوچک مسکونی، تجاری و خدماتی از جمله مواردی است که در بخش آماده‌سازی اراضی انجام می‌شود.

 

صنعتی‌منفرد خاطرنشان کرد: از ابتدا تا پایان سال گذشته، ۸۹۲ واحد مسکونی در سطح استان برای اقشار کم‌درآمد احداث و بهره‌برداری شده همچنین ساخت ۵۰ واحد مسکونی در قالب تامین مسکن برای اقشار کم‌درآمددر سطح استان شروع شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان، در رابطه با عمران روستایی، یادآور شد: فعالیت‌های عمران روستایی یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین اقدامات بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در امور کالبدی و عمران و آبادی روستاها است و این فعالیت با هدف ایجاد زمینه توسعه و عمران روستاها و تامین عادلانه امکانات و هدایت فیزیکی جهت بهبود شرایط زیست‌محیطی نقاط روستایی انجام می‌شود.

  وی تصریح کرد: تهیه و اجرای طرح‌های روستایی، صدور اسناد مالیکیت روستایی و شهری برای شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر، ارائه خدمات فنی صدور پروانه ساختمان روستایی، طرح بهسازی بافت بارزش روستایی و … از اهم فعالیت‌های حوزه عمران روستایی است.

 


لینک خبر:

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group