امام خمینی (ره) : بر دولت اسلامی است که برای خانه دار شدن ملت چاره ای بیندیشد و بر همه مردم است که در این مورد همکاری کنند
پنج شنبه ۰۶ مهر ۱۴۰۲

(خبرگزاری مهر ): مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان:طرح آمارگیری از ویژگی های مسکن روستایی در استان زنجان اجرا می شود

(خبرگزاری مهر) : مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان گفت: طرح آمارگیری از ویژگی‌های مسکن روستایی در استان زنجان در ۲۱۱ روستای این استان و ۴ هزار و ۳۳۶ واحد مسکونی روستایی اجرا می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، سجاد صنعتی منفرد صبح دوشنبه در جمع خبرنگاران در محل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان، از اجرای چهارمین دوره طرح آمارگیری از ویژگی های مسکن روستائی در سطح روستاهای این استان خبر داد و گفت: اجرای طرح آمارگیری از ویژگی های مسکن روستایی گامی مهم در جهت پیشبرد طرح جامع بهسازی و سازماندهی مساکن روستایی، ساماندهی و ایجاد امکانات رفاهی و اجرای سایر طرح های عمرانی بوده  و در نهایت بهبود وضعیت مسکن روستائیان را به همراه خواهد داشت.

وی ادامه داد: طرح آمارگیری از ویژگی‌های مسکن روستایی ۲۱ مهر لغایت ۲۱آبان ماه سالجاری همزمان با سراسر کشور به صورت همزمان در سراسر کشور توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و با همکاری سازمان آمار ایران برگزار خواهد شد.

صنعتی منفرد هدف از اجرای این طرح را جمع‌آوری اطلاعات دقیق در زمینه امکانات عمومی، امکانات عمرانی، ویژگیهای سکونتی و بهداشتی ، برنامه‌ریزی جهت پیشبرد طرح جامع بهسازی و نوسازی مسکن روستایی، بهبود و ساماندهی امکانات رفاهی و معیشت روستانشینان، برنامه ریزی دقیق دستگاههای اجرایی جهت توسعه و عمران مناطق روستایی و … دانست.

مدیر کل بنیاد مسکن استان یادآور شد: در این طرح ۴ هزار و ۳۳۶ واحد مسکونی روستایی به عنوان نمونه در ۲۱۱ روستای استان مورد آمارگیری و مطالعه قرار خواهند گرفت.

صنعتی منفرد از هم استانی های عزیز ساکن روستاها، دهیاران و بخشداران درخواست نمود تا جهت تهیه آمار دقیق از مسکن روستاها با ماموران آمارگیری همکاری نمایند، افزود: با مشارکت روستائیان و جمع آوری اطلاعات دقیق و صحیح در این طرح می توان در تهیه و اجرای طرحهای جامع بهسازی مسکن، توسعه اصولی و پایدار روستاها و برنامه ریزی ها هدفمند و موثر عمل نمود.

وی  همچنین بر ضرورت همکاری مردم، مسئولان و اصحاب رسانه در اجرای این طرح اشاره کرد و گفت: اصحاب رسانه نقش مهمی در راستای اطلاع رسانی این موضوع و جذب حداکثری اهالی روستا در اجرای این طرح دارند و می توانند با تعامل بیشتر با این نهاد ، قدم های موثری در اجرای هر چه بهتر این طرح در سطح استان داشته باشند.

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان یادآور شد: در سطح استان زنجان، ۹۱ هزار و ۲۶۵ واحد مسکونی روستایی شناسایی و تا به امروز ۴۷ هزار و ۱۰۹ واحد مسکونی روستایی برابر با ۵۱ درصد، توسط بنیاد مسکن استان مقاوم سازی شده است.

 

لینک خبر:

 

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group