امام خمینی (ره) : همه محرومان باید خانه داشته باشند ، هیچکس در هیچ گوشه مملکت نباید از داشتن خانه محروم باشد .
چهارشنبه ۱۵ تیر ۱۴۰۱

خبرگزاری مهر : ۷روستای هدف گردشگری بهسازی می شود

خبرگزاری مهر : ۷روستای هدف گردشگری بهسازی می شود

مهرزنجان-مدیرکل بنیاد مسکن استان زنجان به بهسازی ۷ روستای هدف گردشگری اشاره کرد و گفت: یکی از اهداف طرح معرفی روستاهای هدف گردشگری، ایجاد زیرساخت‌ها برای توسعه است.

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از بنیاد مسکن استان زنجان، سجاد صنعتی منفرد شامگاه پنجشنبه در مراسم افتتاح طرح‌های عمرانی افزود: در ایام سالروز تأسیس بنیاد مسکن و افتتاح حساب ۱۰۰ امام خمینی (ره)، پروژه بهسازی بافت باارزش روستای قلعه شهرستان زنجان بااعتبار ۱۳ میلیارد ریال کلنگ زنی می‌شود.

وی از آغاز همزمان عملیات آسفالت معابر ۹۰ روستا و بهره‌برداری از پروژه‌های آسفالت‌ریزی معابر ۵۰ روستا در استان با مشارکت دهیاری‌ها در این ایام خبر داد و گفت: برای این پروژه‌ها، اعتباری بیش از ۱۷۰ میلیارد ریال اختصاص‌یافته است.

مدیرکل بنیاد مسکن استان زنجان تصریح کرد: شناسایی روستاها با بافت باارزش بالا و غنی در مناطق مختلف این استان، با جدیت بیشتری در دستور کار قرارگرفته و در برنامه ششم توسعه با تلاش بنیاد مسکن استان درزمینه شناسایی روستاهای مستعد گردشگری، پنج روستای هدف گردشگری و دو روستای دارای بافت باارزش برای استان زنجان در این بخش تصویب‌شده است.

صنعتی منفرد با تأکید بر اینکه، حفظ کالبد و هویت روستایی به‌خصوص روستاهای هدف گردشگری اهمیت بسیار زیادی دارد که این مهم باید در نحوه ساخت‌وسازها و استفاده از مصالح بومی تقویت شود، خاطرنشان کرد: برای تقویت توسعه گردشگری در بافت‌های باارزش روستایی باید اقدامات مؤثری در تمامی ابعاد اقتصادی، اجتماعی و کالبدی- زیست‌محیطی صورت گیرد، که در این راستا، بنیاد مسکن با شناسایی روستاهای مستعد و ارائه تسهیلات و خدمات فنی مهندسی اقدامات مهمی انجام داده است.

مدیرکل بنیاد مسکن استان زنجان با اشاره به اینکه، بهسازی بافت باارزش روستایی نقش مؤثری در توسعه صنعت گردشگری دارد، افزود: بافت کالبدی برخی از روستاهای استان، به دلیل برخورداری از ویژگی‌های خاص معماری، تاریخی و فرهنگی میراثی ارزشمند و بجای مانده از نیاکان به شمار می‌رود که از یک سو حفظ و نگهداری آنها از اهمیت فراوانی برخوردار است و از سویی دیگر ضمن ایجاد محیطی مطلوب و جذاب برای روستاییان، با جذب بیشتر گردشگران به رونق و توسعه صنعت گردشگری در این روستاها کمک می‌کند.

صنعتی منفرد به تهیه طرح و بهسازی روستاهای هدف گردشگری به تعداد ۷ روستا اشاره کرد و گفت: یکی از اهداف طرح معرفی روستاهای هدف گردشگری ایجاد زیرساخت‌ها و به وجود آوردن شرایط برای حضور سرمایه‌گذار و توسعه منطقه بوده است.

 

لینک خبر:

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group