امام خمینی (ره) : همه محرومان باید خانه داشته باشند ، هیچکس در هیچ گوشه مملکت نباید از داشتن خانه محروم باشد .
سه شنبه ۱۸ مرداد ۱۴۰۱

(خبرگزاری فارس و کانال استانداری): مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان خبر داد: تهیه طرح هادی برای ۶۹۶ روستای استان زنجان

(خبرگزاری فارس و کانال استانداری): مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان خبر داد: تهیه طرح هادی برای ۶۹۶ روستای استان زنجان
مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان گفت: طبق سرشماری سال ۹۵، طرح هادی برای ۶۹۶ روستا تهیه شده و در ۳۶۲ روستا اجرا شده است.
سجاد صنعتی‌منفرد امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان اظهار کرد: روستاها نقش مهمی در توسعه کشور دارند، که با اجرای طرح هادی زمینه توسعه و عمران نقاط روستایی در سطح استان نیز فراهم شده است.
وی افزود: با رفع محرومیت مناطق روستایی، ارتقای سطح و کیفیت زندگی روستائیان و ایجاد اشتغال و بهره‌وری می‌توان، به توسعه روستایی دست یافت که در این راستا بنیاد مسکن با اجرای طرح هادی در این زمینه خدمات ارزشمندی به روستائیان ارائه کرده است.
مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان با اشاره به اینکه، طرح هادی روستایی در راستای فراهم سازی توسعه و عمران روستاها باید از رویکردهای متفاوت و جامعی برخوردار باشد، ادامه داد: امروزه طرح هادی روستایی مهمترین ابزار مدیریت توسعه روستایی است که عمدتاً جنبه‌های کالبدی روستاها را بیشتر از جنبه‌های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی مورد توجه قرار می‌دهد به طوریکه بخش عمده قابل اجرا در این طرح‌ها نیز جنبه کالبدی دارد.
صنعتی‌منفرد تصریح کرد: ساختار کالبدی روستاها که در طول زمان و بنا بر مقتضیات گوناگون اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی شکل گرفته‌اند با اجرای طرح هادی روستایی و احداث ساخت و سازهای جدید، خانه‌های بادوام، تعریض معابر، ایجاد پارک و فضای سبز، ایجاد کاربری‌های مورد نیاز از قبیل آموزشی، درمانی، نظامی و انتظامی و … متحول شده و سبب رونق نسبی و افزایش حس امنیت در روستاییان شده است.
مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان یادآور شد: طرح هادی روستایی طرحی است که ضمن ساماندهی و اصلاح بافت موجود، میزان و مکان گسترش آتی و نحوه استفاده از زمین برای عملکردهای مختلف از قبیل مسکونی، تولیدی، تجاری و کشاورزی، تأسیسات و تجهیزات و نیازمندی‌های عمومی روستایی را بر حسب مورد در قالب مصوبات طرح‌های ساماندهی فضا و سکونت‌گاه‌های روستایی یا طرح‌های جامع ناحیه‌ای تعیین می‌کند.
صنعتی‌منفرد با تاکید بر اینکه، بهبود کیفیت زندگی و فراهم آوردن محیطی سالم و جاذب برای زندگی ساکنان نواحی روستایی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، خاطر نشان کرد: ایجاد زمینه توسعه و عمران روستاها با توجه به شرایط فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی، تأمین عادلانه امکانات از طریق ایجاد تسهیلات اجتماعی، تولیدی و رفاهی، ایجاد تسهیلات لازم برای بهبود مسکن روستائیان و خدمات بهزیستی و عمومی، ایجاد شبکه ارتباطی منظم و ساماندهی منطقی نظام توزیع خدمات در سطح روستاهای دهستان،  از اهداف اصلی اجرای طرح هادی است.
وی به اجرای طرح هادی روستایی در سطح استان اشاره کرد و گفت: از مجموع ۷۱۰ روستای بالای ۲۰ خانوار استان، طبق سرشماری سال ۹۵، طرح هادی برای ۶۹۶ روستا تهیه شده و در ۳۶۲ روستا اجرا شده است.
صنعتی‌منفرد یادآور شد: میانگین اجرای طرح هادی روستایی در سطح کشور ۴۲ درصد و در استان زنجان ۵۱ درصد  است که در این زمینه عملکرد استان بالاتر از میانگین کشوری است و می‌توان گفت طرح هادی در نیمی از روستاهای استان زنجان اجرا شده است.
وی درباره منابع مالی طرح هادی هم گفت: تامین منابع مالی اجرای طرح‌های هادی از بودجه‌های تملک و دارائی و همچنین بودجه سالیانه دهیاری‌ها  و کمک‌های مردمی تامین می‌شود.
 

 
 
 

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group