امام خمینی (ره) : بر دولت اسلامی است که برای خانه دار شدن ملت چاره ای بیندیشد و بر همه مردم است که در این مورد همکاری کنند
دوشنبه ۰۳ مهر ۱۴۰۲

(خبرگزاری فارس و کانال استانداری): مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان خبر داد:صدور ۶۸ هزار فقره سند مالکیت برای واحدهای مسکونی روستایی در زنجان

(خبرگزاری فارس و کانال استانداری): مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان خبر داد:صدور ۶۸ هزار فقره سند مالکیت برای واحدهای مسکونی روستایی در زنجان

سجاد صنعتی منفرد امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان اظهار کرد: در مجموع برای بیش از ۶۸ درصد واحدهای مسکونی روستایی سند مالکیت صادر شده است و در صورت استقبال، آن دسته از روستائیانی که تاکنون موفق به اخذ سند برای اماکن داخل محدوده طرح هادی نشده‌اند، بنیاد مسکن استان، آمادگی دارد طی دو سال نسبت به سند دار کردن واحدهای مسکونی روستایی با همکاری اداره ثبت اسناد و املاک استان اقدام کند و طی برنامه ششم توسعه نیز صدور اسناد مالکیت برای مابقی واحدهای مسکونی در دستور کار قرار دارد.

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان با اشاره به اینکه، بنیاد مسکن به بحث صدور سند مالکیت واحدهای روستایی تاکید جدی دارد و تاکنون در این زمینه موفق عمل کرده و به نوبه خود استقبال گسترده مردم را بدنبال داشته است، خاطر نشان کرد: صدور اسناد مالکیت روستایی نقش بسزایی در وسعت بخشیدن به مالکیت‌های مسکونی را داشته و انگیزه لازم برای سرمایه‌گذاری در روستاها را فراهم می‌کند.

وی ادامه داد: واگذاری اسناد مالکیت روستایی زمینه را برای دریافت تسهیلات بهسازی مسکن فراهم می‌کند و در واقع یک پشتوانه برای روستائیان به شمار می‌رود.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان افزایش ارزش اقتصادی ملک روستائیان، استفاده از سند برای دریافت تسهیلات به عنوان وثیقه و کاهش اختلافات ملکی را از مزایای صدور سند دانست و اظهار کرد: بنیاد مسکن استان با رسمیت بخشیدن به مالکیت ساکنین بافت روستاها، افزایش انگیزه برای  پایداری سکونت در روستا، گسترش کالبدی موزون و طراحی شده و بهره‌گیری مناسب‌تر روستاییان از خدمات برای سرمایه‌گذاری و در نهایت ایجاد امنیت قضایی با همکاری اداره ثبت اسناد اقدام به تهیه و اجرای طرح صدور سند اماکن روستایی کرده است.

وی توجه به تثبیت مالکیت و صدور سند قانونی برای کاهش شکاف بین زندگی شهری و روستایی را امری مهم وضروری دانست و گفت: صدور سند واحدهای مسکونی روستایی برای خانوارهای روستایی هزینه چندانی ندارد و متقاضیان می‌توانند برای صدور سند به بنیاد مسکن استان مراجعه کنند.

صنعتی‌منفرد گفت: تا کنون ۶۲ هزار و ۳۱۹  فقره سند مالکیت روستایی  و ۵ هزار و ۵۷۷ جلد سند برای شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت، توسط بنیاد مسکن و اداره ثبت اسناد در این استان صادر شده است.

 

 

 

 

لینک خبر:

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group