امام خمینی (ره) : از بنیاد مسکن که زحمات زیادی در ایران کشیده اند تشکر میکنم
دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۲

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور خبر داد؛ اتمام ساخت ۶۷۳ هزار واحد مسکونی در روستاهای سراسر کشور

خبرگزاری دانشجویان ایران- زنجان

اتمام  ساخت 673 هزار واحد مسکونی در روستاهای سراسر کشور

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور گفت: تاکنون عملیات اجرایی ساخت ۶۷۳ هزار واحد مسکونی در روستاهای سراسر کشور به اتمام رسیده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه زنجان، علیرضا تابش در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان با بیان اینکه بنیاد مسکن سالانه تعهد ساخت ۲۰ هزار مسکن روستایی را در برنامه خود دارد، اظهار کرد: از ابتدای سال ۸۵ تا به امروز، سهمیه ای که در بخش مسکن برای روستاها در نظر گرفته شده است، حدود یک میلیون و ۲۲ هزار واحد مسکونی می باشد.

وی تصریح کرد: از این میزان سهمیه تاکنون ۹۷۲ هزار و ۶۴۰ واحد مسکونی به مرحله عقد قرارداد با مردم رسیده و کار ساخت ۶۷۳ هزار واحد مسکونی به اتمام رسیده است. همچنین عملیات اجرایی ساخت ۹۶ هزار واحد نیز آغاز شده است.

تابش با تأکید بر اینکه تاکنون مبلغ ۶ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان وام ارزان قیمت با یارانه به بانک های عامل معرفی شده است، ابراز کرد: از مبلغ یاد شده، ۵ هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان به مردم پرداخت شده است.

وی با اشاره به اینکه تا به امروز در راستای ساخت مسکن روستایی هیچ گونه مانعی بر سر راه مردم وجود نداشته است، خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه با اهتمام ویژه به ساخت مسکن روستایی، امید به زندگی در اقشار کم درآمد افزایش یافته است، لذا بحث ساخت مسکن مهر روستایی را تا پایان به جد دنبال خواهیم کرد.

در ادامه این جلسه، استاندار زنجان با تأکید بر اینکه استان در بحث ساماندهی مسکن روستایی بسیار موفق بوده است، گفت: در طول دو سال گذشته اهتمام ویژه ای به بحث مسکن روستایی شده است، به گونه ای که در چند سال اخیر حتی شاهد ساخت مسکن در روستاهای کمتر از ۱۰ خانوار نیز بوده ایم.

محمد رئوفی نژاد با بیان اینکه در چند سال اخیر کمترین دغدغه را در مسکن روستایی داشته ایم، تصریح کرد: یکی از نتایج خوب این عملکرد، ایجاد بسترهای لازم برای به تحقق رسیدن مهاجرت معکوس بود.

همچنین مدیرکل سابق بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان در رابطه با ساماندهی مسکن مهر در شهرهای تابعه استان، گفت: در شهرهای بالای ۲۵ هزار نفر استان، ۱۰ هزار و ۴۶۰ متقاضی مسکن مهر وجود دارد و تا پایان سالجاری کار ساخت ۹ هزار و ۵۰۰ واحد به اتمام خواهد رسید. همچنین در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر نیز احداث ۲ هزار و ۷ واحد مسکونی تا پایان امسال محقق خواهد شد.

حافظ باباپور با اشاره به اینکه استان در بحث جذب تسهیلات مسکن مهر رتبه نخست کشوری را در اختیار دارد، افزود: در شهرهای بالای ۲۵ هزار نفر استان، میزان مطلوبی از تسهیلات ابلاغی اولیه در این بخش جذب شده است.

گفتنی است، در این مراسم احمد حاجی زاده به عنوان مدیرکل جدید بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان منصوب شد. شایان ذکر است پیش از این حافظ باباپور به سمت رئیس سازمان مسکن و شهرسازی استان منصوب شده بود.


انتهای پیام

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group