مقام معظم رهبری : بنیاد مسکن یکی از برکات مستمر و صدقات جاری امام راحل می باشد
یکشنبه ۰۹ بهمن ۱۴۰۱

به گفته مدیر بنیاد مسکن طارم: ۶۶ درصد خانه‌های روستایی طارم غیر مقاوم هستند

با توجه به اینکه در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت، متولی ساخت مسکن در آن شهر، بنیاد مسکن می‌باشد؛ در شهرستان آببر در مجموع ۱۳۸ واحد از واحدهای زیتون با بیش از ۳۷ میلیارد ریال اعتبار در دست ساخت است و هم اکنون با ۴۲ درصد پیشرفت فیزیکی، در عرض یک سال تحویل متقاضیان خواهد شد.

مدیر بنیاد مسکن شهرستان طارم با اشاره به مقاوم‌سازی بیش از ۳۰۰۰ واحد مسکونی در شهرستان طارم گفت: استقبال مردم برای مقاوم‌سازی منازل خود مطلوب است و هم اکنون در منطقه، بیشتر خانه‌ها با سازه‌های فلزی و بتن ساخته می‌شود. به گزارش ایسنا، بهنام ابراهیمی در تور یک روزه خبرنگاران جهت بازدید از پروژه‌های بنیاد مسکن طارم، با بیان اینکه هم اکنون در بیش از ۸۰ روستای این شهرستان مقاوم‌سازی منازل صورت می‌گیرد، اظهار کرد: با توجه به اینکه در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت، متولی ساخت مسکن در آن شهر، بنیاد مسکن می‌باشد؛ در شهرستان آببر در مجموع ۱۳۸ واحد از واحدهای زیتون با بیش از ۳۷ میلیارد ریال اعتبار در دست ساخت است و هم اکنون با ۴۲ درصد پیشرفت فیزیکی، در عرض یک سال تحویل متقاضیان خواهد شد.
وی ادامه داد: هم‌اکنون در ۱۶ روستای شهرستان طارم، طرح هادی اجرا می‌شود که این روستاها شامل گیلوان، دستجرده، درام، الزین، تسکین، گیلانکشه، هندی‌کندی، هزار‌رود علیا، آستاکل، پاوه‌رود، نوکیان، گوهر، جزلا، سانسیز، ارشت و جیا می‌شود.
ابراهیمی از تهیه طرح هادی برای ۴۳ روستای شهرستان با اعتبار ۳۱ میلیارد ریال خبر داد و عنوان کرد: با توجه به اینکه ۸۰ درصد این روستاها دارای طرح هادی می‌باشند، سعی شده است این طرح به گونه‌ای اجرا شود تا در گاز‌رسانی به آن‌ها مشکلی پیش نیاید.
این مقام مسئول تصریح کرد: بیش از ۶۳۰۰ جلد سند مالکیت در بیش از ۴۷ روستای این شهرستان صادر شده و همچنین ۴ کانون فرهنگی در ۴ روستای منطقه با اعتباری بالغ بر ۸۵۰ میلیون ریال در دست احداث است.
همچنین مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان گفت: با توجه به اینکه در کشور حوادث غیر مترقبه زیادی از جمله طوفان، سیل و زلزله رخ می‌دهد، رویکرد دولت از ۲۰ سال گذشته، مقاوم‌سازی خانه‌ها و ایجاد امنیت در زندگی مردم می‌باشد تا در این حوادث، شمار کمتری از مردم جان خود را از دست بدهند.
حافظ باباپور ابراز کرد: در زلزله سال ۶۹ استان زنجان و گیلان، ۲۷ شهر و ۱۰۷۱ روستا خسارت دیدند، بیش از ۱۱ هزار واحد مسکونی تخریب و بیش از ۳۰۰۰ نفر نیز جان خود را از دست دادند.
وی تاکید کرد: دولت درصدد است تا در برنامه‌های سالانه خود، بیش از ۲۰۰ هزار واحد مسکونی را در کشور مقاوم‌سازی نماید که طی ۴ سال گذشته، استان توانسته است در این زمینه بیش از ۲۷ هزار و ۲۱۳ واحد مسکن را مقاوم‌سازی نماید.
این مقام مسئول اضافه کرد: در احداث واحدهای مسکونی باید از نظارت اعضای نظام فنی روستاها بهره‌گیری شود تا اصول مقاوم و ایمن‌سازی رعایت شود. به همین منظور ۱۲۸ نفر در ۱۰ دفتر فنی در سطح استان آماده ارائه خدمات نظارتی و مشاوره‌ای به مردم می‌باشند.
باباپور با اشاره به اینکه ۶۶ درصد از خانه‌های روستایی این شهرستان غیرمقاوم هستند، تصریح کرد: برای مقاوم‌سازی خانه‌های روستایی، محدودیت اعتبار وجود ندارد و به هر میزان که مردم درخواست نمایند، دولت آمادگی ارائه خدمات را دارد.
وی بیمه واحدهای مسکونی را مهم ارزیابی کرد و گفت: از مجموع ۲۷ هزار واحد روستایی، بیش از ۲۲ هزار واحد مشمول این بیمه می‌شوند که با پرداخت هزینه ناچیز، این ساختمان‌ها در مقابل ۷ حادثه غیرمترقبه به مدت ۱۰ سال بیمه خواهند شد.

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group