امام خمینی (ره) : از بنیاد مسکن که زحمات زیادی در ایران کشیده اند تشکر میکنم
شنبه ۰۹ مهر ۱۴۰۱

۵۹ درصد واحد های مسکونی روستایی استان زنجان مقاوم سازی شده است

۵۹ درصد واحد های مسکونی روستایی استان زنجان مقاوم سازی شده است

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان در گفت و گو با رادیو ایران خبر داد : ۵۹ درصد از واحدهای مسکونی روستایی در استان تا کنون مقاوم سازی شده است . حاجی زاده در این گفتگو با اشاره به اینکه در سالهای گذشته با وقوع زلزله های هرچند ضعیف بسیاری از واحد های مسکونی در روستاها تخریب میشد  افزود طرح ویژه بهسازی و بازسازی مسکن برای مقابله با این امر از سال ۸۴ با هدف مقاوم سازی ۲ میلیون واحد مسکونی در کشور آغاز شد . وی در ادامه گفت تقریبا ۳۶ درصد از جمعیت استان زنجان را روستاییان تشکیل میدهند که بالاتر از متوسط کشوری است و تا کنون ۴۸۶۸۹ واحد مسکونی در استان مقاوم سازی شده است . در پایان حاجی زاده از ادامه تلاش بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان برای مقاوم سازی هرچه بیشتر واحد های مسکونی روستایی در استان خبر داد .

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group