امام خمینی (ره) : بر دولت اسلامی است که برای خانه دار شدن ملت چاره ای بیندیشد و بر همه مردم است که در این مورد همکاری کنند
پنج شنبه ۰۶ مهر ۱۴۰۲

(خبرگزاری صدا و سیما): مقاوم سازی ۵۱ درصد خانه های روستایی استان زنجان

(خبرگزاری صدا و سیما): مقاوم سازی ۵۱ درصد خانه های روستایی استان زنجان

 به گزارش خبرگزاری صدا وسیما مرکز زنجان ،مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان گفت: در زمینه مقاوم‌سازی ۹۱ هزار و ۲۶۵ واحد مسکونی روستایی شناسایی و تا به امروز ۴۶ هزار و ۳۷۰ واحد مسکونی روستایی برابر با ۵۱ درصد، توسط بنیاد مسکن استان مقاوم‌سازی شده است.

صنعتی منفرد با بیان اینکه حفظ معماری و هویت روستاها اولویت بنیاد مسکن است افزود:در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر نیز۵ هزار واحد مسکونی با استفاده از تسهیلات طرح ویژه بهسازی و مقاوم‌سازی در استان مقاوم سازی شده است.

وی گفت:تسهیلات طرح ویژه بهسازی و مقاوم سازی مسکن روستایی با کارمزد ۵ درصد تاسقف ۱۸ و ۲۰ میلیون تومان به واحدهای مسکونی روستایی و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفرجمعیت  پرداخت می‌شود.

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان گفت: پیشگیری از تخریب مسکن روستایی در حوادث ،تمرکز سرمایه گذاری در روستاهای مستعد، توزیع عادلانه اعتبارات بخش مسکن در شهر و روستا،ترویج مقاوم‌سازی، آموزش و ارتقاء دانش فنی روستائیان از جمله اهداف اصلی این طرح است.

صنعتی منفرد یادآور شد: واحدهای مسکونی روستایی که از طرح ویژه بهسازی ومقاوم سازی استفاده کرده‌اند، تا مدت ۱۰ سال بیمه حوادث شده ودر صورت خسارت ،می توانند  از بیمه مذکور استفاده کنند.

طرح ویژه بهسازی و مقاوم سازی مسکن روستایی از مهمترین فعالیت های بنیاد مسکن انقلاب اسلامی است .

 

 


 

لینک خبر:

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group