امام خمینی (ره) : همه محرومان باید خانه داشته باشند ، هیچکس در هیچ گوشه مملکت نباید از داشتن خانه محروم باشد .
دوشنبه ۰۳ مهر ۱۴۰۲

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان:میانگین اجرای طرح هادی در سطح استان ۵۱ درصد است

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان در گفتگو با خبرنگار … گفت: با توجه به اینکه، اجرای طرح هادی نقش زیربنایی و بنیادی در توسعه همه جانبه مناطق روستایی دارد، ضروری است در اجرای آن مصالح و منابعی به کار گیری شود که با فرهنگ و آیین استان مطابقت داشته باشد.
سجاد صنعتی منفرد اظهار کرد: میانگین اجرای طرح هادی روستایی در سطح کشور %۴۲ و در استان زنجان ۵۱% است که در این زمینه عملکرد استان بالاتر از میانگین کشوری است.
وی با بیان اینکه، از مجموع ۷۱۰ روستای بالای ۲۰ خانوار استان، طبق سرشماری سال گذشته، طرح هادی برای ۶۹۶روستا تهیه شده است، ادامه داد: .همچنین برای ۵۵روستای زیر ۲۰ خانوار نیز طرح هادی تهیه شده است.
این مسئول ضمن تقدیر از حمایت های دولت محترم در تنظیم برنامه ششم توسعه کشور و مجلس محترم در تصویب برنامه ها و توجه ویژه به روستاها به حفظ ساختار سنتی روستاها در جریان اجرای طرح هادی روستایی تاکید کرد و افزود: در اجرای طرح هادی روستاها، حفظ ساختار سنتی روستاها در ابعاد گوناکون فرهنگی و اجتماعی با استفاده از منابع و مصالح بومی، از اهمیت ویژه ای برخوردار است و امید است با تامین و تخصیص اعتبارات پیش بینی شده، شاهد رشد و شکوفایی هر چه بیشتر در روستاها باشیم.
مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان خاطر نشان کرد: اجرای طرح هادی روستایی به منزله یک مداخله کالبدی، روستاها را از ابعاد مختلف زیست محیطی، اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و مدیریتی متاثر ساخته، و دستخوش تغییر و تحول کرده است، به طوری که بر میزان درآمد روستائیان، توسعه اشتغال و میزان سرمایه گذاری، تاثیر مطلوبی داشته است.
صنعتی منفرد با بیان اینکه، تأمین عادلانه امکانات از طریق ایجاد تسهیلات اجتماعی، تولیدی و رفاهی، هدایت وضعیت فیزیکی روستا، ایجاد تسهیلات لازم جهت بهبود مسکن روستاییان و خدمات محیط زیستی و عمومی ‌از اهداف اصلی طرح هادی روستایی است، خاطرنشان کرد: طرح هادی روستایی ضمن ساماندهی و اصلاح بافت موجود ، میزان و مکان گسترش آتی و نحوه استفاده از زمین برای عملکرد های مختلف از قبیل مسکونی ، تولیدی، تجاری و کشاورزی و تاسیسات و تجهیزات و نیازمندیهای عمومی روستایی را حسب مورد در قالب مصوبات طرحهای ساماندهی فضا و سکونت گاههای روستایی یا طرحهای جامع ناحیه ای تعیین می نماید.
وی تاکید کرد: با توجه به اینکه روستاها می توانند در پیشبرد اهداف اقتصادی واجتماعی کشور مفید واقع گردند، باید هماهنگی و همکاری مناسبی میان دستگاه های اجرایی، نهادها و مردم برای توسعه و آبادانی روستاها وجود داشته باشد.

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group