امام خمینی (ره) : از بنیاد مسکن که زحمات زیادی در ایران کشیده اند تشکر میکنم
پنج شنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۱

(خبرگزاری ایرنا و کانال استانداری): مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان:۴۷ هزار مسکن روستایی در زنجان مقاوم سازی شده است

(خبرگزاری ایرنا و کانال استانداری زنجان: .زنجان – ایرنا – مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان گفت: از ابتدای اجرای طرح مقاوم سازی نزدیک به ۴۷ هزار مسکن روستایی در زنجان به طور کامل مقاوم سازی شده است.

سجاد صنعتی منفرد روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در سطح استان زنجان در مجموع بیش از ۹۱ هزار واحد مسکن روستایی وجود دارد.
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان گفت: در واقع ۵۲ درصد واحدهای مسکن روستایی استان مقاوم سازی شده است که در مقایسه با میانگین کشوری زنجان رتبه قابل قبولی دارد.
صنعتی منفرد تصریح کرد: برای طرح ویژه بهسازی و مقاوم سازی مسکن روستایی و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر تسهیلات اعطا می شود، که تاکنون ۴۳ هزار نفر از این تسهیلات بانکی بهره مند شده اند.
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان اظهار داشت: کارمزد این تسهیلات ۱۸۰ تا ۲۰۰ میلیون ریالی پنج درصد و مناسب برای استفاده جمعیت روستایی است.
وی تاکید کرد: با شناسایی مناطق کم برخوردار و با برنامه ریزی مناسب در بحث مقاوم سازی، می توان روند رو به رشدی را برای آینده این طرح متصور شد.
صنعتی منفرد با تبیین مزایای تسهیلات مقاوم سازی مسکن روستایی و شهری، گفت: تا کنون ۸۱ درصد سهمیه ابلاغی تسهیلات طرح ویژه بهسازی و مقاوم سازی مسکن روستایی در استان برای مقاوم سازی واحدهای مسکونی روستایی محقق شده است.
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان با اشاره به اجرای طرح هادی در روستاها، تاکید کرد: پیش بینی می شود، امسال از محل اعتبارات استانی ۷۰ میلیارد ریال برای اجرای طرح هادی ۴۷ روستا در زنجان اختصاص یابد.
وی افزود: سال ۹۵ معابر ۳۶ روستا با اعتبار بیش از ۴۱ میلیارد ریال و در سال گذشته ۱۱۳ روستا با اعتبار ۱۴۵ میلیارد ریال آسفالت شده است.
به گزارش ایرنا، استان زنجان ۹۰۴ روستای دارای سکنه دارد که از این تعداد ۷۱۰ روستا بالای ۲۰ خانوار هستند.

 

 

 

 

 

لینک خبر:

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group