امام خمینی (ره) : بر دولت اسلامی است که برای خانه دار شدن ملت چاره ای بیندیشد و بر همه مردم است که در این مورد همکاری کنند
پنج شنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۱

تاکنون تعداد ۴۴۰۰۰ جلد سند صادر و تحویل روستائیان عزیز شده است

 تاکنون تعداد ۴۴۰۰۰ جلد سند صادر و تحویل روستائیان عزیز شده است :

 از ابتدای اجرای برنامه صدور اسناد برای اماکن روستایی تا پایان برنامه چهارم توسعه اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی در اجرای ماده ۱۴۰و ۱۳۳ قانون، تعداد ۴۴۰۰۰ جلد سند در استان زنجان برای اماکن روستائی از ادارات ثبت دریافت و به روستائیان عزیز تحویل شده است .

در این راستا بنیاد مسکن انقلاب اسلامی تاکنون اقدام به نقشه برداری و تهیه نقشه کلی تعداد ۳۲۰ روستا در سراسر استان

زنجان نموده است و تعداد ۷۶۴۳۲ فقره نقشه تک تک واحدهای روستایی را تهیه و آماده نموده که به محض تقاضای صدور سند توسط ساکنین روستاهای بنیاد مسکن اقدام به جمع آوری پرونده و سپس جهت صدور سند به ادارات ثبت ارسال می نماید . ادارات ثبت ضمن بررسی و کارشناسی پرونده ها و تائید نقشه کلی روستا سند آنها را صادر و تحویل بنیاد مسکن می نماید و بنیاد مسکن سندهای صادره را به روستاها منتقل و تحویل روستائیان می نماید.

 

اهداف صدور سند اماکن روستائی :

  رسمیت بخشیدن به املاک روستائیان و ثبت مشخصات آنها در دفاتر رسمی و قانونی کشور اعم از منازل مسکونی ،تجاری ، خدماتی و اداری و ساختمانهای دولتی و عمومی در روستاها .

ارزش افزوده اماکن روستایی به دلیل داشتن اسناد ششدانگ .

وثیقه گذاشتن اسناد در بانکها و دیگر مراکزی که اسناد معتبر مطالبه می نمایند .

استفاده از مزایای گوناگون دیگر هم برای مردم و هم برای مراکز خصوصی و دولتی جهت اعتماد بیشتر به صاحبان اسناد.

ایجاد انگیزه برای سکونت در روستاها و حتی فراهم نمودن شرایط مهاجرت به روستا.

 

 

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group