مقام معظم رهبری : بنیاد مسکن یکی از برکات مستمر و صدقات جاری امام راحل می باشد
سه شنبه ۰۴ مهر ۱۴۰۲

خبرگزاری ایسنا و کانال استانداری): مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان اعلام کرد:پرداخت بیش از ۴۲ هزار فقره تسهیلات به طرح مقاوم‌سازی مسکن روستایی

(خبرگزاری ایسنا و کانال استانداری): مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان اعلام کرد:پرداخت بیش از ۴۲ هزار فقره تسهیلات به طرح مقاوم‌سازی مسکن روستایی

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان گفت: از ابتدای اجرای طرح بهسازی و مقاوم‌سازی منازل روستایی، در مجموع ۴۲ هزار و ۳۸۶ فقره تسهیلات به طرح‌های بهسازی و مقاوم‌سازی اعطا شده است.

سجاد صنعتی‌منفرد در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: روستاها نقش مهمی در توسعه کشور دارند که با اجرای طرح هادی، زمینه توسعه و عمران نقاط روستایی در سطح استان نیز فراهم شده است.

 

این مسئول ادامه داد: با رفع محرومیت مناطق روستایی، ارتقای سطح و کیفیت زندگی روستائیان و ایجاد اشتغال و بهره‌وری، می‌توان به توسعه روستایی دست یافت که در این راستا بنیاد مسکن با اجرای طرح هادی در این زمینه خدمات ارزشمندی به روستائیان ارائه کرده است.

وی افزود: ساختار کالبدی روستاها که در طول زمان و بنا بر مقتضیات گوناگون اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی شکل گرفته‌اند با اجرای طرح هادی روستایی و احداث ساخت و سازهای جدید، خانه‌های بادوام، تعریض معابر، ایجاد پارک و فضای سبز، ایجاد کاربری‌های مورد نیاز از قبیل آموزشی، درمانی، نظامی و انتظامی و … متحول شده و سبب رونق نسبی و افزایش حس امنیت در روستاییان شده است.

صنعتی‌منفرد با اشاره به فعالیت‌های معاونت بازسازی و مسکن روستایی، خاطرنشان کرد: فعالیت‌های حوزه بازسازی و بهسازی مسکن روستایی شامل بخش‌های بهسازی و مقاوم‌سازی مسکن روستایی، نظارت و ارزیابی، ترویج و بازسازی مناطق حادثه‌دیده با هدف مقاوم‌سازی مسکن روستائیان است.

 

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان یادآور شد: تسهیلات مقاوم‌سازی و بهسازی مسکن هم‌سو با اهدافی چون احداث مسکن مقاوم، تامین مسکن متناسب با نیاز روستاییان، حفظ هویت و سیمای عمومی روستاها و تطبیق کالبد مسکن روستایی با زندگی امروزی به روستاییان پرداخت می‌شود.

وی تصریح کرد: از مجموع ۳۲۰۰ فقره تسهیلات طرح ویژه بهسازی و مقاوم‌سازی از محل اعتبارات سال ۹۵ مسکن روستایی استان زنجان، ۲۵۳۱ سهمیه ابلاغ شده و از این تعداد قرارداد ۱۷۵۰ فقره تسهیلات بهسازی و مقاوم‌سازی مسکن روستایی در بانک‌ها منعقد شده است و از ابتدای اجرای این طرح در مجموع ۴۲ هزار و ۳۸۶ فقره تسهیلات به طرح‌های بهسازی و مقاوم‌سازی اعطا شده است.

این مسئول با اشاره به اجرای طرح هادی روستایی در سطح استان، اظهار کرد: از مجموع ۷۱۰ روستای بالای ۲۰ خانوار استان، طبق سرشماری سال ۹۵، طرح هادی برای ۶۹۶ روستا تهیه شده و در ۳۶۲ روستا اجرا شده است.

 

 

لینک خبر:

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group