امام خمینی (ره) : همه محرومان باید خانه داشته باشند ، هیچکس در هیچ گوشه مملکت نباید از داشتن خانه محروم باشد .
پنج شنبه ۰۶ مهر ۱۴۰۲

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور از ساخت مسکن برای کپر نشینان خبر داد و گفت: تا پایان سال آینده، ۴۰ هزار واحد مسکونی برای کپر نشینان در کشور ساخته می شود

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور از ساخت مسکن برای کپر نشینان خبر داد و گفت: تا پایان سال آینده، ۴۰ هزار واحد مسکونی برای کپر نشینان در کشور ساخته می شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه زنجان، علیرضا تابش در حاشیه مراسم تودیع و معارفه رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی زنجان به خبرنگاران، اظهار کرد: کپر نشینان در کشور با این اقدام برای اولین بار پس از انقلاب اسلامی، صاحب مسکن دائمی می شوند. وی با بیان اینکه حدود ۷۰ هزار واحد کپر نشین در سه استان کرمان، سیستان و بلوچستان و هرمزگان وجود دارد، تصریح کرد: تاکنون ساخت بیش از ۱۸ هزار واحد مسکونی برای کپرنشینان به پایان رسیده است.

تابش با اشاره به اینکه اولین وظیفه بنیاد مسکن، تأمین مسکن روستاییان در یک طرح جامع بهسازی و نوسازی است، ابراز کرد: اقدامات اجرایی این طرح از سال ۸۴ آغاز شده و تاکنون نیز ادامه داشته و در سال های بعد نیز ادامه خواهد داشت که در همین راستا امسال برای بهسازی و اجرای طرح هادی در روستاها ۱۶۰ میلیارد تومان بودجه توسط معاونت راهبردی رئیس جمهور علاوه بر منابع استانی که توسط استانداران تأمین می شود، توزیع شده است که طی هفته آینده به استان ها ابلاغ می شود.

وی از راه اندازی دفاتر فنی روستایی خبر داد و گفت: با نظارت و مدیریت دفاتر فنی روستایی و پرداخت وام ارزان قیمت، توانمندسازی عمومی در روستاها برای ساخت مسکن به وجود آمده است که نتیجه آن، رضایتمندی مردم به معنای واقعی می باشد.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور با تأکید بر اینکه دولت فقط نقش پشتیبان را در ساخت مسکن کشور دارد، بیان کرد: با یک نظام مندی خوب همه موانع و مشکلات برطرف شده و دولت با ایجاد زمینه مناسب، راه را برای مردم فراهم کرده است تا واحدهای مسکونی که طراح و سازنده آن نیز خود مردم هستند، ساخته شود.

وی خاطر نشان کرد: در یک سیستم نظام مند اطلاعات مسکن روستایی، اطلاعات تک تک افرادی که پرونده و جواز ساختمانی دارند، ثبت می شود و در همه شهرستان ها قابل دسترسی است.

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group