امام خمینی (ره) : بر دولت اسلامی است که برای خانه دار شدن ملت چاره ای بیندیشد و بر همه مردم است که در این مورد همکاری کنند
پنج شنبه ۰۶ مهر ۱۴۰۲

مقاوم‌سازی بیش از ۲۹ هزار مسکن روستایی در استان زنجان

مقاوم‌سازی بیش از ۲۹ هزار مسکن روستایی در استان زنجان

خبرگزاری فارس: مدیر‌کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان گفت: تاکنون ۲۹ هزار و ۶۸۹ مسکن روستایی در استان زنجان مقاوم‌سازی شده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، حافظ باباپور ظهر امروز در نشست خبری با خبرنگاران با اشاره به اینکه بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اقداماتی مختلفی را در راستای بهسازی و مقاوم‌سازی انجام داده است، اظهار داشت: در سال جدید نیز مقاوم‌سازی واحدهای مسکونی روستای به صورت جدی دنبال می‌شود.
وی با بیان اینکه برای سال جاری مقاوم‌سازی ۵ هزار و ۵۰۰ واحد در نظر گرفته شده است، افزود: با توجه به اعتبار ابلاغی کشور هنوز سهم استان زنجان تعیین نشده است.
مدیر‌کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان با اشاره به اینکه هم‌اکنون ۳۶ درصد واحدهای روستایی استان مقاوم‌سازی شده‌اند، بیان داشت: یکی از اقدامات این نهاد مقاوم‌سازی واحدهای مسکونی غیرمقاوم است.
وی با اشاره به اینکه در حال حاضر ۵۲ هزار و ۷۴۶ واحد مسکونی روستایی مقاوم‌سازی نشده است، ابراز داشت: در سال جاری یکی از برنامه‌ها و اولویت‌های بنیاد مسکن انقلاب اسلامی مقاوم‌سازی، واحدهای مسکونی روستایی است.
باباپور در ادامه تعداد کل واحد‌های مسکونی روستایی استان را قبل از سال ۸۴ را ۸۲ هزار و ۴۳۵ واحد اعلام کرد و بیان داشت: در این مدت ۱۱ هزار و ۵۴۹ واحد مسکونی روستایی مقاوم‌سازی شده بودند.
وی با بیان اینکه بعد از اجرای طرح ویژه بهسازی واحدهای مسکونی روستایی درصد مقاوم‌سازی واحدهای مذکور افزایش یافته است، خاطر‌نشان کرد: هم‌اکنون بنیاد مسکن اقدامات مختلفی را در راستای بهسازی و مقاوم‌سازی واحدهای روستای در دست اجرا دارد.
مدیر‌کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان همچنین به سهمیه تخصیصی استان برای بهسازی مسکن روستایی در سال گذشته اشاره کرد و گفت: در این ارتباط ۲۷ هزار و ۲۱۳ واحد سهمیه اختصاصی استان در سال گذشته بود.
وی با بیان اینکه از این تعداد سهمیه ۲۵ هزار و ۲۲۲ مورد به بانک‌های عامل معرفی شده‌اند، افزود: تاکنون ۲۱ هزار و ۶۷۶ واحد با مراجعه به بانک‌ها عقد قرار کرده‌اند.
باباپور تعداد کل اعضای نظام فنی روستایی استان را ۱۲۸ نفر عنوان کرد و ادامه داد: از این تعداد ۱۶ نفر کارشناس عمران و ۱۱۲ نفر نیز کاردان عمران و معماری هستند.
وی با اشاره به اینکه هم‌اکنون ۱۰ دفتر طراحی نظام فنی روستایی کارهای مرتبط واحدهای روستایی را انجام می‌دهند، خاطرنشان کرد: در این دفاتر خدمات مورد نیاز روستایی به مراجعه‌کنندگان ارائه می‌شود.

 

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group