امام خمینی (ره) : از بنیاد مسکن که زحمات زیادی در ایران کشیده اند تشکر میکنم
دوشنبه ۰۳ مهر ۱۴۰۲

عملیات اجرای ۲۰۰۷ واحد مسکونی در قالب مسکن مهر در سال ۱۳۸۸ آغاز شد .

عملیات اجرای ۲۰۰۷ واحد مسکونی در قالب مسکن مهر در سال ۱۳۸۸ آغاز شد .

شهرام طالب پور معاون مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب استان زنجان با اشاره به اهداف دولت جمهوری اسلامی در ادامه برنامه ها و اقدامات زیربنایی خود به منظور مسکن مناسب به ویژه برای اقشار کم درآمد در جامعه ، طرح مسکن مهر را با هدف حذف قیمت زمین از هزینه های تولید مسکن در دستور کار قرارداده است . در همین راستا اجرای طرح مسکن مهر در شهرهای زیر ۲۵۰۰۰ نفر جمعیت به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به عنوان قائم مقام وزارت مسکن و شهرسازی محول گردیده است .

طالب پور به مزایا و ویژگیهای این طرح اشاره کرد و گفت : یکی از ویژگیهای طرح مسکن مهر تامین و واگذاری زمین در قالب قرارداد اجاره بلند مدت (۹۹ ساله ) جهت احداث واحدهای مسکونی است . از دیگر ویژگیهای طرح، پرداخت تسهیلات تا سقف ۲۰۰ میلیون ریال جهــت احداث مســکن بدون نیــاز به سپــرده گذاری به صورت قرض الحسنه با کارمزد۴ درصد و با بازپرداخت ۱۵ ساله می باشد .

این مقام مسئول به اقدامات انجام شده بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان پرداخت و گفت : تا کنون در ۱۴ شهر استان ۱۷ هکتار زمین تملک شده و تعداد ۷۰۷ واحد مسکونی طراحی و تعداد ۶۶۸ نفر متقاضی استفاده از اراضی ۹۹ ساله و تعداد ۱۳۹۸ نفر متقاضی انفرادی در مجموع ۱۸۴۴ نفر متقاضی ثبت نام شده داریم که تعداد ۱۵۷۷ پروانه صادر شده و تعداد ۱۲۴۰ نفر به بانک عامل معرفی شده است که از این تعداد ۷۰۷ واحد اجرای فنداسیون داشته است .


 

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group