امام خمینی (ره) : از بنیاد مسکن که زحمات زیادی در ایران کشیده اند تشکر میکنم
دوشنبه ۰۳ مهر ۱۴۰۲

رئیس بنیاد مسکن شهرستان سلطانیه: مقاوم سازی بیش از ۲ هزار واحد مسکونی روستایی در این شهرستان

(خبرگزاری موج رسا): رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان سلطانیه از مقاوم سازی بیش از ۲ هزار واحد مسکونی روستایی در شهرستان سلطانیه خبر داد.

مهدی نبی لو در گفت و گو با خبرنگار موج رسا; اظهار کرد : تعداد واحدهای مسکونی روستایی شهرستان سلطانیه بیش از ۶ هزار واحد می باشد که از این تعداد ۲ هزار و ۲۸۰ واحد مقاوم سازی شده است.

وی ادامه داد: مقاوم‌سازی واحدهای مسکونی روستایی در این شهرستان با هدف کاهش تلفات اثرات بلایای طبیعی اجرا می‌شود که در حال حاضر نیز این طرح ادامه دارد.

نبی لو با بیان اینکه، احداث مسکن مقاوم در سطح روستاها و تامین مسکن متناسب با نیاز آنان، حفظ هویت و سیمای عمومی روستاها و تطبیق کالبد مسکن روستایی با زندگی امروزی از اهمیت ویژه ای برخوردار است، خاطر نشان کرد: از سوی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی تسهیلات طرح ویژه بهسازی ومقاوم سازی مسکن روستایی با کارمزد ۵درصد تاسقف ۱۸ و ۲۰ میلیون تومان به واحدهای مسکونی روستایی و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفرجمعیت پرداخت می شود.

این مسئول، تملک، تفکیک و واگذاری زمین در روستاها، اجرای طرح بهسازی مسکن روستایی با هدف افزایش کمیت و بهبود کیفیت و مقاوم‌سازی اماکن روستایی، سنددار کردن املاک روستایی، تهیه و اجرای طرح هادی، ایمن‌سازی روستاها با عملیات احداث دیوار ساحلی، اجرای کانال جهت هدایت آب‌های سطحی یا جابه‌جایی روستاها را از دیگر فعالیت های این نهاد در سطح روستاها دانست.

رئیس بنیاد مسکن شهرستان سلطانیه با بیان اینکه، صدور سند مالکیت روستایی در این منطقه با جدیت دنبال و پیگیری می شود، یادآور شد: تا کنون ۳۲۴۰ فقره سند مالکیت روستایی توسط بنیاد مسکن و اداره ثبت اسناد در این شهرستان صادر شده و امسال نیز پیش بینی می شود تا پایان سال ۲۵۴ فقره سند صادر شود.

نبی لو به اجرای طرح هادی روستای چپ دره شهرستان سلطانیه اشاره کرد و گفت: روستاهای چپ دره واقع در بخش مرکزی شهرستان سلطانیه بوده که خوشبختانه زمینه جذب گردشگر در این منطقه به خوبی فراهعم شده و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی نیز برای توسعه و آبادانی این منطقه اقدامات اساسی انجام داده است.

وی ادامه داد: عملیات اجرایی طرح هادی روستای چپ دره با اعتباری بیش از ۱۲۰ میلیون تومان آغاز شده است.

این مسئول به اجرای پروژه مسکونی ۴۱ واحدی سپید سلطانیه با اعتباری بیش از ۶۵۰ میلیون تومان اشاره کرد و گفت: فاز سوم این پروژه با دارابودن ۱۰ واحد مسکونی برای اقشار کم درآمد در هفته دولت افتتاح خواهد شد.

 

 

لینک خبر:

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group