امام خمینی (ره) : از بنیاد مسکن که زحمات زیادی در ایران کشیده اند تشکر میکنم
دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۲

(خبرگزاری ایرنا و کانال استانداری) : ۱۷۰ میلیارد ریال برای آسفالت معابر روستایی زنجان هزینه می شود

(خبرگزاری ایرنا و کانال استانداری زنجان): ۱۷۰  میلیارد ریال برای آسفالت معابر روستایی زنجان هزینه می شود

زنجان – ایرنا – مدیرکل بنیاد مسکن استان زنجان گفت: بیش از ۱۷۰ میلیارد ریال اعتبار یارانه ای به منظور آسفالت ریزی معابر روستایی استان با همکاری دهیاری ها تخصیص یافته است.

سجاد صنعتی منفرد روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: تاکنون ۹۰ پروژه در این خصوص اجرا شده و ۵۰ پروژه نیز در دست اجراست.

وی خاطرنشان کرد: برای تهیه و اجرای طرح های هادی سال گذشته از محل اعتبارات استانی ۶۰ میلیارد ریال و از محل اعتبارات ملی نیز ۱۷۰ میلیارد ریال هزینه شد.

صنعتی منفرد به اهمیت اقامتگاه‌های بوم گردی جهت توسعه گردشگری در روستاها اشاره و خاطرنشان کرد: این بنیاد برای گسترش صنعت گردشگری روستایی، تسهیلات ویژه‌ای پیش بینی کرده است.

وی به پرداخت تسهیلات جهت ایجاد واحدهای بوم گردی در استان اشاره و تاکید کرد: ۱۵۰ میلیون ریال تسهیلات با سود چهار درصد برای نوسازی و مقاوم سازی واحدهای مسکونی به متقاضیان پرداخت می شود.

صنعتی منفرد گفت: بازپرداخت این تسهیلات ۶۰ ماهه است و همچنین تسهیلات ۲۰۰ میلیون ریالی با سود پنج درصد و بازپرداخت ۱۲ ساله برای ساخت واحدهای جدید بوم گردی به افراد واجد شرایط پرداخت می‌شود.

وی با اشاره به اقدامات بنیاد مسکن زنجان در روستاهای هدف گردشگری و دارای بافت با ارزش، گفت: به نتیجه رسیدن مطلوب این اقدامات نیازمند همکاری روستاییان است.

صنعتی منفرد افزود: هفتاد درصد اعتبارات سال قبل برای مقاوم سازی مسکن روستایی از محل تسهیلات کم بهره چهار درصد، جذب شد.

وی تصریح کرد: پیش بینی می شود تا پایان تیر سال جاری مابقی اعتبارات در این حوزه جذب شود.
به گزارش ایرنا، امسال عملیات اجرایی طرح های عمرانی با ۲۹۰ میلیارد ریال اعتبار در این استان آغاز یا به بهره برداری رسیده است.
استان زنجان ۹۳۵ روستای دارای سکنه دارد که از این تعداد ۷۳۰ روستا بالای ۲۰ خانوار هستند.

 


لینک خبر:

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group