امام خمینی (ره) : از بنیاد مسکن که زحمات زیادی در ایران کشیده اند تشکر میکنم
جمعه ۱۹ خرداد ۱۴۰۲

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان: فعالیت بیش از ۱۳۴ ناظر، جهت نظارت بر ساخت و سازهای روستایی زیر نظر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان در گفت وگو با خبرنگار …  گفت: نظام فنی و مهندسی روستایی، با ۱۳۴ ناظر دارای صلاحیت و۱۱ دفتر فنی و مهندسی جهت طراحی واحدهای مسکونی و نظارت بر ساخت و ساز های روستایی در سطح شهرستان های استان فعالیت می کند.

سجاد صنعتی منفرد ادامه داد: هدف اصلی از اجرای نظام فنی روستایی و دفاتر روستایی، ترویج اصول ساختمان سازی و رشد آگاهی عمومی، استفاده صحیح از مصالح مقاوم و استاندارد و بالا بردن کیفیت ساخت و سازهای روستایی است.

وی با بیان اینکه بهبود مسکن روستایی رونق زندگی، اشتغال و اقتصاد روستایی را به دنبال دارد، تاکید کرد: ساخت وا حداث مسکن مناسب ایجاب می نماید که تشکیلات نظام فنی و مهندسی روستایی با توجه به وضعیت و پتانسیل های موجود روستاها و تعداد نیروی انسانی دارای صلاحیت فنی ساختمان سازی از طرف ارگان مرتبط با فن ساختمان راه اندازی و حمایت شود.

این مسئول به تسهیلات ویژه مقاوم سازی و بهسازی مسکن روستایی اشاره کرد و ادامه داد: تسهیلات مقاوم سازی و بهسازی مسکن روستایی، هم سو با اهدافی چون احداث مسکن مقاوم، تامین مسکن متناسب با نیاز روستاییان، حفظ هویت و سیمای عمومی روستاها و تطبیق کالبد مسکن روستایی با زندگی امروزی، به روستاییان پرداخت می شود.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان با تاکید بر اینکه، ترویج مقاوم سازی، آموزش وارتقای دانش فنی روستایی در پیشگیری از حوادث موثر است،خاطرنشان کرد: ارائه خدمات فنی، پشتیبانی و اعطای تسهیلات بانکی و وجوه بلاعوض، نظارت بر ساخت و ساز پروژه های بازسازی ، نوسازی و مقاوم سازی واحدهای مسکونی مناطق آسیب دیده، ارائه خدمات فنی و مهندسی به موقع در بازسازی مناطق سانحه دیده، اجرای پروژه های مقاوم سازی مسکن روستایی و انجام پروژه های مطالعاتی، تحقیقاتی و پژوهشی در زمینه های بازسازی و مسکن روستایی، از سوی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان پیگیری و اجرا می شود.

 

 

 

 

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group