مقام معظم رهبری : بنیاد مسکن یکی از برکات مستمر و صدقات جاری امام راحل می باشد
سه شنبه ۰۴ مهر ۱۴۰۲

(پایگاه خبری موج رسا، خبرگزاری شبستان و کانال استانداری): نظارت بر ساخت و سازهای روستایی با فعالیت بیش از ۱۳۴ ناظر در سطح استان زنجان

(پایگاه خبری موج رسا، خبرگزاری شبستان و کانال استانداری): نظارت بر ساخت و سازهای روستایی با فعالیت بیش از ۱۳۴ ناظر در سطح استان زنجان

به گزارش موج رسا; سجاد صنعتی منفرد در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با تکیه بر توانمندی این نیروها و اعتماد به نقش‌آفرینی آنها سعی داریم ضریب ایمنی و استحکام بناهای روستایی را تقویت و توسعه دهیم.

وی هدف اصلی از اجرای نظام فنی روستایی و دفاتر روستایی را ترویج اصول ساختمان سازی و رشد آگاهی عمومی، استفاده صحیح از مصالح مقاوم و استاندارد و بالا بردن کیفیت ساخت و سازهای روستایی دانست و افزود: اگر ناظران نظام فنی روستایی با دید فنی و علمی به ساخت و سازها توجه داشته باشند، به ارتقای کیفیت و کمیت واحدهای احداثی براساس استانداردهای لازم دقت و نظارت واقعی می‌شود.

این مسئول، ناظرین نظام فنی روستایی را سفیران ساخت و ساز در این مناطق دانست و گفت: باید علاوه بر توجه به مقام‌سازی واحدهای مسکونی روستایی، به موضوعاتی نظیر طراحی، نما، منظر ساختمان و نوع تأسیسات به کار رفته در بناهای روستایی نیز توجه نمود.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان تصریح کرد: برای ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی روستاها توجه به مقاوم‌سازی خانه‌های روستایی ضروری است و در این راستا استفاده از مصالح بومی و توجه به منظر روستا در طراحی نمای ساختمان و زیبایی آن‌ها از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

وی با تاکید بر اینکه، نظارت بر ساخت و سازهای روستایی نقش مهمی در افزایش کیفیت سکونت گاههای محلی دارد، افزود: با تعامل و ارتباط خوب سازمان نظام مهندسی و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان، زمینه افزایش کیفیت ساخت و سازها فراهم شده است.

صنعتی منفرد با تاکید بر اینکه، ترویج مقاوم سازی، آموزش و  ارتقای دانش فنی روستایی در پیشگیری از حوادث موثر است، خاطرنشان کرد: ارائه خدمات فنی، پشتیبانی و اعطای تسهیلات بانکی و وجوه بلاعوض، نظارت بر ساخت و ساز پروژه های بازسازی ، نوسازی و مقاوم سازی واحدهای مسکونی مناطق آسیب دیده، ارائه خدمات فنی و مهندسی به موقع در بازسازی مناطق سانحه دیده، اجرای پروژه های مقاوم سازی مسکن روستایی و انجام پروژه های مطالعاتی، تحقیقاتی و پژوهشی در زمینه های بازسازی و مسکن روستایی، از سوی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان پیگیری و اجرا می شود.

این مسئول به تسهیلات ویژه مقاوم سازی و بهسازی مسکن روستایی اشاره کرد و ادامه داد: تسهیلات مقاوم سازی و بهسازی مسکن روستایی، هم سو با اهدافی چون احداث مسکن مقاوم، تامین مسکن متناسب با نیاز روستاییان، حفظ هویت و سیمای عمومی روستاها و تطبیق کالبد مسکن روستایی با زندگی امروزی، به روستاییان پرداخت می شود.

 

 

 

لینک خبر:

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group