امام خمینی (ره) : همه محرومان باید خانه داشته باشند ، هیچکس در هیچ گوشه مملکت نباید از داشتن خانه محروم باشد .
پنج شنبه ۰۶ مهر ۱۴۰۲

(خبرگزاری فارس و کانال استانداری):مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان:آسفالت ریزی معابر ۱۳۲ روستا در استان زنجان

(خبرگزاری فارس و کانال استانداری): سجاد صنعتی‌منفرد امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان اظهار کرد: در سال ۹۵ آسفالت معابر روستایی ۳۶ روستا با اعتباری بالغ بر ۴۱ میلیارد ریال صورت گرفته است، همچنین عملیات آسفالت معابر در سال ۹۶ نیز در  ۱۳۲ روستا با اعتبار ۱۴۵ میلیارد ریال آغاز شده و هم اکنون نیز در حال اجراست.
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان با اشاره به اینکه، تعامل مطلوب بنیاد مسکن و دهیاری‌ها، روند توسعه روستاها را سرعت بخشیده است، گفت: بیش از ۱۴۵ میلیارد ریال اعتبار یارانه‌ای در سال  ۹۶ به منظور آسفالت‌ریزی معابر روستایی استان با همکاری دهیاری‌ها تخصیص یافته است.
وی ادامه داد: تاکنون ۷۰ پروژه در این خصوص اجرا شده و ۱۲ پروژه نیز در دست اجراست.
صنعتی‌منفرد به اجرای طرح هادی روستایی در سطح استان اشاره کرد و گفت: با توجه به پیش‌بینی‌های سال جاری، امسال از محل اعتبارات استانی ۶۲ میلیارد ریال برای اجرای طرح هادی ۴۷ روستای این استان پیش‌بینی شده و از محل اعتبار قیر رایگان سال ۹۷ مبلغ ۷۱ میلیارد ریال برای آسفالت معابر روستایی اختصاص یافته است.
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان افزود: همچنین در سال گذشته نیز  طرح هادی در ۶۵ روستا با اعتباری بیش از ۷۷ میلیارد ریال اجرا شده است.
وی با اشاره به اینکه، در اجرای طرح هادی روستاها، باید به حفظ ساختار سنتی روستاها در ابعاد گوناگون فرهنگی و اجتماعی و استفاده از منابع و مصالح بومی، توجه ویژه داشت، خاطرنشان کرد:  توسعه مناطق روستایی با ایجاد زیرساخت‌های لازم و زمینه‌های مناسب، از اهداف اصلی بنیاد مسکن استان است که در این راستا باید هماهنگی و همکاری مناسبی میان دستگاه‌های اجرایی، نهادها و مردم وجود داشته باشد. 
صنعتی‌منفرد تصریح کرد: طرح هادی در واقع سند چشم انداز هر روستا در افق ۱۰ سال آتی آن است که بر اساس نیازهای هر روستا و با توجه به پارامترهای مختلفی تهیه و تصویب می‌شود و بهره‌گیری از مشارکت مردم در اجرای طرح‌های هادی روستایی از عوامل موفقیت اجرای این پروژه های عمرانی است که این موضوع طی سال‌های اخیر رو به افزایش بوده است.
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان افزود: در اجرای طرح‌های هادی روستایی تمام تلاش بر این بوده که با استفاده از مصالح بومی و نیز با عنایت به وضعیت فرهنگی، معیشتی هر روستا، چهره و نمای روستایی از بین نرود. 

 

 

 

 

 

 

لینک خبر:

 

 

 

 

     

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group