امام خمینی (ره) : همه محرومان باید خانه داشته باشند ، هیچکس در هیچ گوشه مملکت نباید از داشتن خانه محروم باشد .
سه شنبه ۰۴ مهر ۱۴۰۲

۹۰۰ واحد طرح اقدام ملی مسکن زنجان توسط بنیاد مسکن احداث می‌شود

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان با بیان اینکه این اداره کل متولی احداث واحدهای طرح اقدام ملی مسکن در شهرهای کمتر از ۱۰۰ هزار نفر جمعیت است، گفت: با احتساب شهر زنجان حدود ۹۰۰ واحد در دست اقدام است.

رضا خواجه‌ای در گفت‌وگو با خبرنگار موج رسا; اظهار داشت: یکی از فعالیت‌ها در حوزه مسکن شهری، مشارکت در اجرای طرح اقدام ملی مسکن بود.

وی با بیان اینکه ۳۷۱۴ نفر ثبت‌نام کرده بودند، خاطرنشان کرد: در نهایت پس از بررسی‌های لازم از جمله سبز بودن فرم «ج» ۳۱۱۱ نفر واجد شرایط شناخته شدند.

خواجه‌ای افزود: تاکنون ۵۸۰ نفر، مبلغ اعلامی را به حساب واریز کرده و متقاضی موثر شناخته شده‌اند.

وی تصریح کرد: بنیاد مسکن، متولی ساخت واحدهای طرح اقدام ملی مسکن در شهرهای کمتر ۱۰۰ هزار نفر بوده اما اداره کل راه و شهرسازی نسبت به تامین زمین اقدام می‌کند.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان با اشاره به ساخت واحدهای مسکونی طرح اقدام ملی مسکن در شهرهای زنجان و ابهر گفت: پروژه‌های ابهر و همچنین ۳۶۸ واحدی گلشهر زنجان نیز توسط بنیاد مسکن ساخته می‌شود اما مسئولیت این واحدها با اداره کل راه و شهرسازی استان است.

وی با بیان اینکه با احتساب شهر زنجان حدود ۹۰۰ واحد در دست احداث است، اظهار داشت: این واحدها از پیشرفت مناسبی برخوردار بوده و طبق زماندنی، اجرا می‌شوند.

خواجه‌ای خاطرنشان کرد: ۵۳ هزار و ۱۷۴ مترمربع، زیربنای غیرمفید واحدها است.

این مسئول با بیان اینکه بنیاد مسکن در ساخت واحدهای مسکن مهر نیز مشارکت داشت، گفت: ساخت بیش از ۴ هزار واحد مسکن مهر بر عهده بنیاد مسکن بود و زنجان، اولین استانی بود که اتمام مسکن مهر را جشن گرفت و پرونده آن جمع شد.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان با بیان اینکه ۳۱۶۰ واحد مسکونی استان در بارندگی‌های شدید و سیل‌های سال ۹۸ خسارت دیده بود، اظهار داشت: ۱۵۰۰ واحد احداثی و بیش از ۱۶۰۰ واحد نیز تعمیری بود.

وی خاطرنشان کرد: بیش از ۹۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان تسهیلات و ۳۳ میلیارد تومان نیز تسهیلات بلاعوض برای جبران این خسارت‌ها تخصیص یافت و هزینه شد.

خواجه‌ای با بیان اینکه در این زمینه نسبت به تامین بیش از ۱۰ هزار تُن سیمان رایگان، هدیه رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز اقدام شد، افزود: برای اینکه حلاوت و شیرینی این هدیه به کام روستاییان بنشیند، هزینه حمل و نقل سیمان‌ها به مبلغ ۷۰۰ میلیون تومان را نیز بنیاد مسکن، تقبل کرد.

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group