امام خمینی (ره) : از بنیاد مسکن که زحمات زیادی در ایران کشیده اند تشکر میکنم
شنبه ۱۲ فروردین ۱۴۰۲

۶۲ روستای در معرض سیل شهرستان ماهنشان، نیازمند ایمن سازی است/ برای اتمام فاز اول طرح بهسازی روستای دارای بافت باارزش قوزلو ۶ میلیارد تومان اعتبار نیاز است

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان در جمع خبرنگاران با بیان اینکه شهرستان ماهنشان با دارا بودن ۱۲۷ روستا، ۷۷۶۵ واحد مسکونی روستایی دارد که از این تعداد ۵۰۲۷ واحد مسکونی مقاوم سازی شده است، اظهار کرد : میزان مقاوم سازی واحدهای مسکونی روستایی در این شهرستان ۶۵ درصد بوده ، در حالی که این میزان در سطح کشور ۴۷ درصد است.

رضا خواجه ای ادامه داد: در حال حاظر ۶۲ روستای این شهرستان در معرض سیل می باشد و نیازمند ایمن سازی است .

وی به اجرای طرح بهسازی روستای دارای بافت با ارزش قوزلو اشاره کرد و گفت : تاکنون برای اجرای این طرح، ۱ میلیارد و سیصد میلیون تومان هزینه شده و برای اتمام فاز اول طرح حدود ۶ میلیارد تومان اعتبار مورد نیاز می باشد که در صورت تخصیص اعتبار، سال ۱۴۰۲ فاز اول پروژه به اتمام خواهد رسید.

وی تامین اعتبار برای ادامه آماده سازی جابجایی روستای سعید کندی به میزان ۴ میلیارد تومان و تامین خدمات زیر بنایی دراین روستا توسط دستگاه های مرتبط و تکمیل طرح هادی روستای هدف گردشگری روستای علم کندی با ۴ میلیارد تومان اعتبار را امری مهم و ضروری دانست که در صورت محقق شدن بسیاری از مشکلات این منطقه حل خواهد شد .

مدیرکل بنیاد مسکن استان با بیان اینکه تاکنون در ۶۸ روستای این شهرستان طرح هادی اجرا شده است، یادآور شد: طرح هادی ۲۶ روستای شهرستان بازنگری شده و ۳۳ روستای دیگر نیازمند بازنگری است.

 

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group