امام خمینی (ره) : همه محرومان باید خانه داشته باشند ، هیچکس در هیچ گوشه مملکت نباید از داشتن خانه محروم باشد .
دوشنبه ۲۴ مرداد ۱۴۰۱

معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور: تعامل مطلوب بنیاد مسکن استان و استانداری روند توسعه روستاها را سرعت بخشیده است

 

مهندس شاملو معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور به همراه مهندس صنعتی منفرد مدیرکل بنیاد مسکن استان و معاونین این نهاد روز دوشنبه مورخه۹۸/۶/۲۵ با دکتر حقیقی استاندار زنجان  و معاونین وی دیدار و گفتگو کردند.

در این دیدار مهندس شاملو با ارائه توضیحاتی به برخی خدمات ارزشمند این نهاد انقلابی در سطح روستاها پرداخت  و گفت: با توجه به تعامل و هماهنگی های لازم بین بنیاد مسکن استان، استانداری و سازمان مدیریت و برنامه ریزی اقدامات مطلوبی در استان به ویژه در زمینه منظومه های روستایی و جذب اعتبارات قیر یارانه ای انجام شده به طوری که روند توسعه روستاها سرعت بالایی پیدا کرده است.

معاون عمران روستایی بنیاد مسکن کشور  با اشاره به تلاش مضاعف این نهاد انقلابی  در خصوص آبادانی روستاها و زدودن محرومیت از چهره روستاها به ویژه در شهرستان ایجرود اظهار کرد: توسعه روستاها امری ضروری است، چرا که خالی شدن روستاها از جمعیت از عوامل اصلی مشکلات کشور به شمار می آید.

در ادامه استاندار زنجان فعالیت های صورت گرفته از سوی این نهاد انقلابی را در سطح روستاها مثبت ارزیابی نمود و افزود:گام های مطلوبی در راستای محرومیت زدایی و توسعه روستاها در سطح استان برداشته شده که امیدواریم با همکاری و هم افزایی بیشتر بین استانداری ، بنیاد مسکن و سایر دستگاه های ذی ربط روند توسعه روز به روز سرعت یابد.

مهندس صنعتی منفرد با بیان اینکه بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان در تمامی ابعاد اقدامات خود در خصوص عمران و آبادانی روستاها ،موضوع کلان توسعه پایدار روستایی پیشتاز بوده است، ادامه داد: خوشبختانه، طی چند سال اخیر خدمات قابل توجهی در راستای بهبود زندگی روستائیان از سوی این نهاد ارائه شده و موجب گشته، پایداری فضاهای روستایی در ابعاد مختلف، نقش موثری در توسعه منطقه ای و ملی داشته باشد.

وی ، ارائه تسهیلات عمومی به روستاییان، تقویت روند توسعه اجتماعی و کشاورزی، کنترل روند مهاجرت از روستاها، حفظ امکانات زیربنایی احداث شده در این مناطق را مهم و ضروری دانست و گفت:  بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به عنوان نهاد عمومی غیر دولتی، باتوجه به نقش و عملکرد چندین ساله خود از جایگاه مهمی در توسعه کالبدی پایدار سکونتگاههای روستایی و همچنین  در حوزه های مختلف توسعه شهری برخوردار بوده است.

 

.

 

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group