امام خمینی (ره) : بر دولت اسلامی است که برای خانه دار شدن ملت چاره ای بیندیشد و بر همه مردم است که در این مورد همکاری کنند
جمعه ۰۴ فروردین ۱۴۰۲

گفتگو و رایزنی در خصوص وضعیت تسهیلات بازسازی و طرح ویژه بهسازی و مقاوم سازی مسکن روستایی

طی نشستی که با حضور مهندس صنعتی منفرد مدیرکل بنیاد مسکن استان ، مهندس موسوی معاون بازسازی مسکن روستایی و حشمتی مدیرشعب بانک صادرات استان زنجان برگزار شد، در خصوص  نحوه پرداخت تسهیلات بازسازی و طرح ویژه بهسازی و مقاوم سازی مسکن روستایی گفتگو و رای زنی شد.

در ابتدا مهندس صنعتی منفرد با ارائه گزارشی از وضعیت مقاوم سازی واحدهای مسکونی و پرداخت تسهیلات از سوی بانک ها به متقاضیان، گفت: با توجه به اهمیت مقاوم سازی منازل روستایی در برابر حوادث طبیعی، این مبلغ تسهیلات با نرخ ۵% در اختیار روستاییان استان قرار گرفته است و با توجه به همکاری مناسب بانک های استان به ویژه بانک صادرات در پرداخت تسهیلات ،متقاضیان باید  از این فرصت برای مقاوم سازی منازل خود در برابر حوادث طبیعی نهایت بهره را ببرند.

وی ضمن ابراز خرسندی از همکاری و تعامل بانک صادرات و بنیاد در پرداخت تسهیلات به متقاضیان تسهیلات روستایی، گفت: تاکنون سقف تسهیلات مسکن روستایی ۲۵ میلیون تومان بوده که با مصوبه شورای پول و اعتبار و ابلاغ بنیاد مسکن کشور مبلغ این تسهیلات به ۴۰ میلیون تومان افزایش یافته است.

در ادامه حشمتی مدیر شعب بانک صادرات، پرداخت تسهیلات در حمایت از اقشار آسیب‌پذیر و روستاییان را باعث افتخار این بانک و کارکنانش دانست.

وی ادامه داد: و با توجه به وقوع بلایای طبیعی و آسیب‌های وارد شده به واحدهای مسکونی در این حوادث، لزوم ایمن سازی و ساخت مسکن با کیفیت مورد توجه و تاکید مدیران ارشد بانک قرار گرفته و این موضوع در سیاست‌های اعتباری بانک کاملا مشهود است.

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group