امام خمینی (ره) : از بنیاد مسکن که زحمات زیادی در ایران کشیده اند تشکر میکنم
پنج شنبه ۰۶ مهر ۱۴۰۲

گفتگو و رایزنی با رئیس پارک علم و فناوری استان زنجان در خصوص طراحی و تولید  سازه پیش ساخته سریع الاحداث ضد زلزله توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان

طی برنامه ریزی به عمل آمده، مرادخانی رئیس پارک علم و فناوری استان زنجان در خصوص طراحی و تولید  سازه پیش ساخته سریع الاحداث ضد زلزله توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان با مهندس صنعتی منفردمدیرکل بنیاد مسکن استان دیدار و گفت و گو کردند.

در این دیدار مهندس صنعتی منفرد با بیان اینکه، اگر  بحث مهندسی و کیفیت ساخت و ساز را جدی بگیریم با رعایت اصول فنی می توانیم به بسیاری از مولفه های پیچیده پدافند غیرعامل پاسخ دهیم، گفت: بنیاد مسکن با توجه به تجربیات گذشته و اهمیت فاکتورهای متعددی همچون فراهم نمودن اسکان موقت و دائم، سرعت احداث، افزایش مقاومت و کاهش هزینه ها در بحث بلایای طبیعی، توجه به سیستم های ساختمانی مقاوم در برابر زلزله را یکی از ضروریات صنعت ساختمان می داند، به طوری که با تشکیل گروه تخصصی عمران اقدام به طراحی و ساخت سازه های سریع الاحداث با هدف تامین نیاز داخلی نموده است.

وی ادامه داد: تولید و ساخت سازه های پیش ساخته برای استفاده سکونت گاهی طراحی و تولید شده که برخلاف ساختمان های سنتی قابلیت جابجایی از محلی به محل دیگر را دارد.

صنعتی منفرد تصریح کرد: هدف از پروژه طراحی و تولید سازه های پیش ساخته با قابلیت نصب سریع و آسان، استفاده از نیروهای بومی برای نصب و تبدیل فرایند اسکان موقت به اسکان دائم در مخاطرات طبیعی (زلزله، سیل، طوفان) و همچنین کمک به محصولات فنی مهندسی می باشد.

مرادخانی رئیس پارک علم و فناوری استان زنجان به ظرفیت بالای بنیاد مسکن در اجرای پروژه های عمرانی نیز اشاره کرد و گفت: بنیاد مسکن استان یکی از دستگاه های تخصصی در حوزه عمرانی است که می تواند نقش مهمی در توسعه و پیشرفت استان داشته باشد. به ویژه تامین مسکن و بحث مقاوم سازی  دارد که باید همه دستگاه های اجرایی برای پیشبرد اهداف از این ظرفیت ها استفاده کنند.

 

 

 

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group