مقام معظم رهبری : بنیاد مسکن یکی از برکات مستمر و صدقات جاری امام راحل می باشد
پنج شنبه ۲۰ بهمن ۱۴۰۱

گفتگوی معاون بازسازی ومسکن روستایی باخبرگزاری فارس عنوان شد

 

 

روند بهسازی واحدهای مسکونی روستایی در زنجان کُند است

معاون امور بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن استان زنجان گفت: بهسازی و بازسازی واحدهای مسکونی روستایی در زنجان همچنان روند کُندی را طی می‌کند.

 

اسماعیل صبری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان اظهار داشت: در حال حاضر بازسازی و بهسازی واحدهای مسکونی روستایی در استان زنجان روند کندی را طی می‌کند.

وی با بیان اینکه کند بودن روند بهسازی واحدهای مسکونی روستایی در استان زنجان دلایل مختلفی دارد، عنوان کرد: عدم ابلاغ اعتبار برای این منظور در سال ۹۲ از جمله عوامل تاثیرگذار در این زمینه است.

معاون امور بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن استان زنجان تصریح کرد: با وجود ابلاغ اعتبار در سال ۹۱ به منظور بهسازی واحدهای مسکونی روستایی در زنجان بانک‌های عامل در این زمینه همکاری خوبی نداشتند که این موضوع نیز عامل مهم دیگری برای کند بودن روند بهسازی در استان است.

این مسئول خاطرنشان کرد: تاکنون ۵۵ درصد اعتبارات تخصیص داده شده برای بهسازی و بازسازی واحدهای مسکونی روستایی در استان زنجان جذب شده و مابقی هنوز بلاتکلیف است.

صبری با انتقاد از عملکرد بانک‌های عامل در استان زنجان در راستای بهسازی واحدهای مسکونی روستایی بیان داشت: بانک‌های ملت، سپه و رفاه از جمله بانک‌های عامل در استان هستند که به هیچ عنوان همکاری نداشتند.

وی متذکر شد: اعتبارات سال ۹۳ به منظور بهسازی و بازسازی واحدهای مسکونی روستایی از ۱۲ میلیون تومان به ۱۵ و نیم میلیون تومان افزایش پیدا کرده است.

معاون امور بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن استان زنجان با اشاره به شرایط اعطای تسهیلات بهسازی واحدهای مسکونی روستایی بیان کرد: این تسهیلات با باز پرداخت ۱۵ ساله، کارمزد پنج درصد و با دو سال تنفس به متقاضیان اعطا می‌شود.

این مسئول، بانک‌های ملی، سپه و صادرات را از جمله بانک‌های عامل در راستای بهسازی واحدهای مسکونی روستایی طی سال ۹۳ در استان زنجان عنوان و خواستار همکاری بیش از پیش بانک‌ها در این زمینه شد.

صبری اظهار کرد: بانک‌های عامل در استان زنجان یکی از دلایل عدم همکاری خود در راستای بهسازی واحدهای مسکونی روستایی را نداشتن منابع داخلی عنوان می‌کنند.

 

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group