امام خمینی (ره) : از بنیاد مسکن که زحمات زیادی در ایران کشیده اند تشکر میکنم
سه شنبه ۰۴ مهر ۱۴۰۲

گرامیداشت هفته بسیج با حضور مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان

همزمان با گرامیداشت هفته بسیج مراسمی با حضور مهندس صنعتی منفرد مدیرکل بنیاد مسکن استان، معاونین و کارکنان این نهاد و  با سخنرانی جناب سرهنگ  امیرخانی از سرداران هشت سال دفاع مقدس در روز پنج شنبه مورخ ۹۸/۸/۳۰ برگزار شد.

در ابتدا مهندس صنعتی منفرد با بیان اینکه، هفته بسیج نماد مقاومت ولایت مداری و حضور در صحنه است و اهداف بسیج تنها با پیروی از منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی محقق می‌شود، گفت:  با وجود بسیج، کشور در امنیت و آرامش بوده و ماموریت‌های بسیج در راستای حفظ نظام و انقلاب و تربیت نیروی تراز انقلابی ادامه دارد.

وی ادامه داد: بسیج در هرمقطعی از چهل سال گذشته انقلاب، با رویکرد استراتژیک و کارکرد راهبردی، در صحنه های مختلف اعم از فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و نظامی حضوری فعال و موثر داشته و ان شاءالله در گام دوم انقلاب نیز با افقی بلندتر نقش آفرینی خواهد کرد.

مدیر کل بنیاد مسکن خاطر نشان کرد: بسیج، فهم درست، اعتماد، اراده و اخلاص امت اسلامی است که در تمامی افتخارات نظام جمهوری اسلامی و عرصه‌های علمی و فکری سهیم بوده است

در ادامه سرهنگ امیرخانی با اشاره به اینکه، بسیجی یکی از ابتکارات امام خمینی(ره) بود که برای بقای انقلاب اسلامی ضرورت داشت، اظهار کرد: بسیج در دواران دفاع مقدس به کمک سپاه و ارتش ایران به خوبی  توانست کشور را از طمع دشمنان نگه دارد.

وی با بیان اینکه، شجره طیبه بسیج یک نهاد انقلابی برآمده از اندیشه متعالی امام خمینی(ره) و برخاسته از درون ملت است، افزود : فرهنگ و تفکر بسیجی ریشه در مبانی عمیق معرفتی دین مبین اسلام و مذهب تشیع دارد که با مفاهیم ارزشمندی چون ایثار و فداکاری، دفاع از حق و مقابله با باطل، و یاری کردن مظلوم و مستضعف، نمود پیدا کرده و نمونه آن در دوران دفاع مقدس به همه ملت و دولت های جهان اثبات شد.

سرهنگی امیرخانی ادامه داد: امروزه بسیجیان با درس آموزی از حماسه حسینی و اقتدا به رهبر و مولای خویش ، ایثار، فداکاری و جانفشانی برای حفظ دستاوردها و اصول نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را به عنوان خواسته و آرمان اصلی خود قرار داده اند.

گفتنی است در پایان مراسم از ۵ نفر از بسیجیان فعال در این نهاد انقلابی با اهداء لوحی تقدیر به عمل آمد.

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group