امام خمینی (ره) : بر دولت اسلامی است که برای خانه دار شدن ملت چاره ای بیندیشد و بر همه مردم است که در این مورد همکاری کنند
جمعه ۱۹ خرداد ۱۴۰۲

کلنگ زنی پروژه بهسازی بافت با ارزش روستای قلعه شهرستان زنجان با حضور معاون عمرانی استانداری زنجان به مناسبت ایام سالرور تاسیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی

پروژه بهسازی بافت با ارزش روستای قلعه شهرستان زنجان با حضور دکتر سلطانی، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری زنجان و جمعی از مسئولین استانی و شهرستانی به مناسبت ایام سالرور تاسیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کلنگ زنی شد.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان در این مراسم در جمع خبرنگاران گفت: در ایام سالروز تاسیس بنیاد مسکن وافتتاح حساب ۱۰۰امام خمینی(ره) ، پروژه بهسازی بافت با ارزش روستای قلعه شهرستان زنجان با اعتبار ۱۳ میلیارد ریال کلنگ زنی می شود.

سجاد صنعتی منفرد از آغاز همزمان عملیات آسفالت معابر ۹۰ روستا و بهره برداری از پروژه های آسفالت ریزی معابر ۵۰ روستا در سطح استان با مشارکت دهیاری ها در این ایام خبر داد و گفت:برای این پروژه ها، اعتباری بیش از۱۷۰ میلیارد ریال اختصاص یافته است.

وی تصریح کرد: شناسایی روستاهای با بافت با ارزش بالا و غنی درمناطق مختلف این استان، با جدیت بیشتری در دستور کار قرار گرفته و در برنامه ششم توسعه با تلاش بنیاد مسکن استان در زمینه شناسایی روستاهای مستعد گردشگری، پنج روستای هدف گرشگری و دو روستای دارای بافت با ارزش برای استان زنجان در این بخش تصویب شده است.

این مسئول با اشاره به اینکه، بهسازی بافت با ارزش روستایی نقش مؤثری در توسعه صنعت گردشگری دارد، افزود: بافت کالبدی برخی از روستاهای استان، به دلیل برخورداری از ویژگی‌های خاص معماری، تاریخی و فرهنگی به عنوان میراثی ارزشمند و بجای مانده از نیاکان به شمار می‌رود که از یک سو حفظ و نگهداری آنها از اهمیت فراوانی برخوردار است و از سویی دیگر ضمن ایجاد محیطی مطلوب و جذاب برای روستاییان، با جذب بیشتر گردشگران به رونق و توسعه صنعت گردشگری در این روستاها کمک می کند.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان ادامه داد: تهیه و عملیاتی کردن طرح بهسازی و احیای بافت‌های با ارزش در روستاها، سبب تثبیت بناهای باارزش در روستاهای هدف گردشگری شده است.

صنعتی منفرد به تهیه طرح و بهسازی روستاهای هدف گردشگری به تعداد ۷ روستا اشاره کرد وگفت: یکی از اهداف طرح معرفی روستاهای هدف گردشگری ایجاد زیرساخت‌ها و به وجود آوردن شرایط برای حضور سرمایه‌گذار و توسعه منطقه بوده ‌است.

وی  با تاکید بر اینکه، حفظ کالبد و هویت روستایی به خصوص روستاهای هدف گردشگری اهمیت بسیار زیادی دارد که این مهم باید در نحوه ساخت و سازها و استفاده از مصالح بومی تقویت شود، خاطرنشان کرد: برای تقویت توسعه گردشگری در بافت های با ارزش روستایی باید اقدامات موثری در تمامی ابعاد اقتصادی، اجتماعی و کالبدی- زیست محیطی صورت گیرد، که در این راستا، بنیاد مسکن با شناسایی روستاهای مستعد و ارائه تسهیلات وخدمات فنی مهندسی اقدامات مهمی انجام داده است.

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group