امام خمینی (ره) : بر دولت اسلامی است که برای خانه دار شدن ملت چاره ای بیندیشد و بر همه مردم است که در این مورد همکاری کنند
سه شنبه ۰۴ مهر ۱۴۰۲

کلنگ زنی اولین طرح اشتغال زایی شهرستان ابهر با حضورمعاون عمرانی و مدیر عامل انجمن خیرین مسکن ساز کشور

به مناسبت ایام سالروزتاسیس بنیاد مسکن و افتتاح حساب ۱۰۰ امام(ره) نخستین طرح اشتغال‌زایی روستایی در روستای پیرسقا از توابع شهرستان ابهر با حضور مدیرعامل انجمن خیرین مسکن‌ساز کشور کلنگ‌زنی شد.

در این طرح که مختص استان زنجان است و نمونه مشابهی در کشور ندارد، کارگاه‌های رده یک به مساحت ۳۰۰ متر مربع استقرار می‌یابد که کاربری‌های پیش‌بینی شده برای مجموعه شامل کارگاه‌های فرآوری محصولات کشاورزی از جمله سیب و انگور( سرکه سیب، کشمش و شیره انگور)، بسته‌بندی حبوبات و تهیه چیپس میوه است.

طرح اشتغالزایی، طرحی است که با توجه به ضرورت آمایشی به موضوع توسعه و عمران روستایی و ایجاد زمینه لازم برای استفاده از ظرفیت‌های این مناطق در راستای اهداف کلان توسعه ملی و نیز ایجاد، تقویت پیوندهای متقابل میان نقاط شهری و روستایی و همچنین گسترش هماهنگی‌های بین بخشی و توزیع متناسب امکانات در روستاها تهیه می‌شود.

شناسایی کاستی‌های زیر ساختی و ظرفیت‌های اقتصادی و معیشت در روستاهای مورد مطالعه و ارائه راهکارها و تعریف پروژه اقتصادی خرد روستایی مطابق با ظرفیت موجود در روستاها به منظور توانمند کردن جمعیت فعال از نظر اقتصادی و اقتصادی کردن فعالیت‌ها در روستاها مورد مطالعه، از اهداف این طرح است.

لازم به ذکر است که روستای پیرسقا در استان زنجان، شهرستان ابهر، بخش صائین‌قلعه و دهستان صائین‌قلعه واقع شده و این روستا در پهنه‌ای جلگه‌ای -کوهستانی واقع شده و دسترسی به این روستا از محور ترانزیت ابهر-زنجان میسر بوده و فاصله آن با شهرستان ابهر ۲۸ کیلومتر است.

امروز همچنین طرح توسعه بافت با ارزش روستای درسجین در راستای افزایش گردشگری و رونق اقتصادی کلنگ‌زنی شد.

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group