مقام معظم رهبری : بنیاد مسکن یکی از برکات مستمر و صدقات جاری امام راحل می باشد
پنج شنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۱

پیگیری تفاهم نامه مشترک بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری

پیگیری تفاهم نامه مشترک بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری

جلسه پیگیری تفاهم نامه مشترک بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در بنیاد مسکن استان برگزار شد. در این جلسه که با حضور مهندس سجاد صنعتی منفرد مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و مهندس یحیی رحمتی مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان و معاونین دو دستگاه  همراه بود در خصوص مفاد این تفاهم نامه گفتگو و رایزنی شد . در این جلسه مهندس صنعتی منفرد ضمن این تفاهم نامه را فرصت مناسبی جهت شناسایی ظرفیت های گردشگری استان در روستاها دانست و اظهار داشت می توان با همکاری و هماهنگی دو دستگاه اقدامات خوبی در خصوص  توانمند سازی جوامع روستایی در بحث توسعه پایدار با موضوع معیشت و اشتغال انجام داد. در ادامه مهندس رحمتی با تقدیر از برگزاری این جلسه فرصت به وجود آمده را جهت اجرایی کردن محورهای این تفاهم نامه بسیار مناسب دانست. وی با اشاره به مباحث گردشگری و ایجاد زیرساخت های گردشگری در روستاهای هدف این بحث تاکید کرد که با توجه به اهداف بنیاد مسکن در اجرای طرح های هادی و بافت های با ارزش روستایی که نمونه بسیار موفق آن روستای درسجین ابهر است می توان با هماهنگی دو دستگاه در روستاهای هدف گردشگری استان فعالیت بسیاری از جمله مسائل مربوط به اشتغالزایی  و معیشت روستایی و همچنین توسعه گردشگری در استان انجام داد . در پایان پس از گفتگو های انجام شده در خصوص تشکیل کارگروه های تخصصی و کمیته راهبردی این تفاهم نامه تصمیماتی اتخاذ شد.

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group