امام خمینی (ره) : بر دولت اسلامی است که برای خانه دار شدن ملت چاره ای بیندیشد و بر همه مردم است که در این مورد همکاری کنند
سه شنبه ۱۱ بهمن ۱۴۰۱

پیام مدیرکل بنیاد مسکن استان در سالروز وقوع زلزله طارم و رودبار

در این پیام آمده است؛

در ۳۰ دقیقه بامداد واپسین روز بهار سال ۱۳۶۹، وقوع زلزله ای دلخراش به شدت ۷٫۴ ریشتر، منطقه شمال‌غرب استان زنجان در ناحیه طارم علیا و نیز شهرستان رودبار و روستاهای تابعه آن را لرزاند و حدود ۴۰هزار نفر از ساکنین این مناطق را در کام مرگ فرو برد. زخم های عمیق باقی مانده از این زلزله غم انگیز، پس از گذشت سالیان طولانی همچنان بر روح و روان مردم حک شده و با یادآوری صحنه های دلخراش این اتفاق ناگوار غمی جانگداز میهمان قلب های مهربان مردم می شود.

ضمن همدردی با بازماندگان زلزله  طارم و رودبار ، یاد و خاطره رفتگان این حادثه تلخ را گرامی داشته و امیدواریم  با ساخت سازه های مقاوم در برابر تهدیدات و عوامل طبیعی و  رعایت اصول فنی در ساخت و سازهای واحدهای مسکونی شهری و روستایی، ضرورت اندیشیدن به مقاومت ساختمان ها و ارائه راهکارهای لازم برای کاهش خطرات، بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد. تا بار دیگر در رویدادهایی اینچنین، شاهد آسیب های عظیم انسانی و ساختمانی در شهرها و روستاهای کشور نباشیم.

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group