امام خمینی (ره) : از بنیاد مسکن که زحمات زیادی در ایران کشیده اند تشکر میکنم
پنج شنبه ۰۶ مهر ۱۴۰۲

(پایگاه خبری تحلیلی موج رسا و کانال استانداری):مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان :یش از ۶۸ درصد از واحدهای مسکونی روستایی استان زنجان دارای سند مالکیت هستند

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان گفت: بیش از ۶۸ درصد از واحدهای مسکونی روستایی استان زنجان دارای سند مالکیت هستند.

به گزارش موج رسا; سجاد صنعتی منفرد امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان توانسته با هدف ساماندهی نظام مالکیت منازل مسکونی روستایی از مجموع ۹۱۲۶۵ واحد مسکونی روستایی برای ۶۲۶۲۹  واحد،  همچنین برای ۶۴۱۵ واحد مسکونی در شهرهای زیر ۲۵۰۰۰ نفر سند مالکیت صادر کند.

صنعتی منفرد افزود: در مجموع برای ۶۸/۶۸% واحد های مسکونی روستایی سند مالکیت صادر شده است و طی برنامه ششم توسعه صدور اسناد مالکیت برای مابقی واحد های مسکونی در دستور کار قرار دارد.

وی تصریح کرد: صدور اسناد مالکیت فعالیتی حقوقی و فنی برای تهیه و تنظیم مدارک و نقشه های لازم برای صدور اسناد اماکن شهری و روستایی است که در این راستا  بنیاد مسکن انقلاب اسلامی  با رسمیت بخشیدن به مالکیت ساکنین روستاها، افزایش انگیزه برای پایداری سکونت در روستا، گسترش کالبدی موزون و طراحی شده و بهره‌گیری مناسب‌تر روستاییان از خدمات برای سرمایه‌گذاری با همکاری اداره ثبت اسناد و املاک اقدام به تهیه و اجرای طرح صدور سند اماکن روستایی کرده است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان عنوان کرد: تضمین مالکیت و ارزش دادن به تثبیت مالکیت خانه‌های مسکونی، جلوگیری از تعارض مالکان، وجود وثیقه‌ای مطمئن برای اخذ تسهیلات، جلوگیری از مهاجرت روستایی به شهرها، برنامه‌ریزی موثر در بازار خرید و فروش و قانونمند کردن این فعالیت و همچنین تسریع در امر آموزش و بهداشت، از نتایج صدور سند برای واحدهای مسکونی روستایی به شمار می آید.

وی تاکید کرد: صدورسند واحدهای مسکونی روستایی برای خانوارهای روستایی هزینه چندانی ندارد و متقاضیان می توانند برای صدور سند به بنیاد مسکن مراجعه کنند.

 

لینک خبر:

//س

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group