امام خمینی (ره) : از بنیاد مسکن که زحمات زیادی در ایران کشیده اند تشکر میکنم
جمعه ۱۹ خرداد ۱۴۰۲

(پایگاه خبری تحلیلی موج رسا و کانال استانداری زنجان): مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان: مشارکت مردم در طرح های روستایی راهکار توسعه است

(پایگاه خبری تحلیلی موج رسا و کانال استانداری زنجان):مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان گفت: مشارکت مردم در طرح های روستایی راهکار توسعه است.

به گزارش موج رسا; سجاد صنعتی‌منفرد در جمع خبرنگاران اظهار کرد: همواره تمامی خدمات بنیاد مسکن استان در راستای توسعه اقتصادی و عمرانی روستاها بوده، به طوری که تلاش نموده با کاهش مهاجرت روستائیان به شهرها، مردم این مناطق را برای ماندگاری در روستاها تشویق نماید.

صنعتی منفرد ادامه داد: یکی از مهمترین عوامل رشد و توسعه اجتماعی، اقتصادی در کشور به ویژه در روستایی ، نقش وحضور فعالانه روستائیان در انجام کلیه امور است، چرا که  بدون همیاری ومشارکت مردم ، توسعه مفهومی نخواهد داشت .

وی به ویژگی‌های خاص جغرافیایی و فرهنگی در مناطق روستایی بر ضرورت جلب مشارکت روستائیان در اجرای طرح‌های توسعه روستایی تاکید کرد .

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان خاطر نشان کرد: امروزه یکی از مهمترین مشکلات، مهاجرت روستائیان و افزایش حاشیه‌نشینی در شهرهاست که تبعات منفی اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی به همراه دارد بنابراین همکاری دهیاران با  بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان  در رونق و توسعه روستاها می‌تواند از کاهش جمعیت روستایی جلوگیری کند.

صنعتی منفرد با بیان اینکه، بنیاد مسکن استان، با برنامه ریزی صحیح توانسته روند توسعه روستاها را در سطح استان سرعت بخشد، ادامه داد: برای ارائه تسهیلات عمومی به روستاییان، تقویت روند توسعه اجتماعی و کشاورزی، کنترل روند مهاجرت از روستاها، حفظ امکانات زیربنایی احداث شده در این مناطق، باید همکاری و تعامل ویژه ای بین این نهاد، سایر دستگاه های اجرایی و دهیاری وجود داشته باشد.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان تصریح کرد: فعالیت های بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ارتباط مستقیمی با اشتغال و توسعه پایدار روستاها دارد و می توان با تقویت فعالیت های آن شاهد کاهش مهاجرت از روستا به شهر شد.

 

 

لینک خبر:

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group