امام خمینی (ره) : از بنیاد مسکن که زحمات زیادی در ایران کشیده اند تشکر میکنم
دوشنبه ۰۳ مهر ۱۴۰۲

(پایگاه خبری تحلیلی موج رسا و کانال استانداری زنجان): مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان: اجرای طرح‌های عمرانی نقش بنیادی در توسعه همه جانبه روستاها دارد

به گزارش موج رسا; سجاد صنعتی منفرد امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: اجرای طرح هادی روستایی، از مهم ترین اقدامات انجام شده در زمینه توسعه و ارتقای محیط های مسکونی و سالم سازی محیط زیست روستاییان است که جنبه کالبدی و فیزیکی دارد، به طوری که امروزه توسعه روستاها با اجرای طرح هادی شتاب می گیرد.

صنعتی منفرد ادامه داد: با توجه به اهمیت روستا در برنامه‌ریزی‌های توسعه‌ای، تاکنون طرح‌های متعددی توسط بنیاد مسکن در جهت تسریع روند توسعه‌یافتگی روستا اجرا شده تا به‌نوعی شدت نابرابری‌های بین نقاط شهری و روستایی راکاهش دهد، که می توان گفت یکی از این طرح‌ها، طرح هادی است که علاوه بر ایجاد زمینه توسعه و عمران روستاها، نقش مهمی در افزایش میزان رضایت روستاییان از زندگی در روستا دارد. وی با بیان اینکه، طرح هادی علاوه بر جنبه‌های کالبدی روستاها، به جنبه‌های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی نیز توجه دارد، خاطر نشان کرد: با توجه به ضرورت گسترش روستاها برای رفاه حال روستاییان و جلوگیری از مهاجرت جوانان روستایی اهمیت اجرای این طرح هر روز بیشتر نمایان می شود.

مدیرکل بنیاد مسکن استان افزود: تهیه طرحهای هادی روستایی، یکی از مسیرهای مهم تحقق توسعه محلی است که با مشارکت جامعه محلی و برمبنای ظرفیت سازی و توانمند سازی اجتماعات روستایی صورت می گیرد.

این مقام مسئول تصریح کرد: با اجرای طرح های هادی روستایی و احداث خانه¬ های مقاوم، ایجاد پارک و فضای سبز و ایجاد      کاربری¬ های مورد نیاز متحول شده و سبب رونق نسبی و افزایش حس تعلق و امنیت در روستاییان شده است.

وی به اجرای طرح هادی در سطح روستاهای استان اشاره کرد و گفت: از مجموع ۷۱۰ روستای بالای ۲۰ خانوار استان طبق سرشماری سال ۹۵ طرح هادی برای ۶۹۶روستا تهیه و در  ۳۷۴روستای استان توسط بنیاد مسکن اجرا شده است .

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان یادآور شد: میانگین اجرای طرح هادی روستایی در سطح کشور %۴۲ و در استان زنجان ۵۲٫۷  % است که در این زمینه استان زنجان بالاتر از میانگین کشوری قرار دارد.

 

لینک خبر:

 

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group