امام خمینی (ره) : از بنیاد مسکن که زحمات زیادی در ایران کشیده اند تشکر میکنم
چهارشنبه ۱۵ تیر ۱۴۰۱

(پایگاه خبری تحلیلی موج رسا و کانال استانداری): مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان: تمامی خدمات بنیاد مسکن استان زنجان در راستای اقتصاد و عمران روستاها است

(پایگاه خبری تحلیلی موج رسا): مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان گفت: تمامی خدمات بنیاد مسکن استان زنجان در راستای  اقصاد،کالبد و عمران روستاها است.

به گزارش موج رسا; سجاد صنعتی منفرد امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با توجه به اهمیت روستا در افزایش اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، نقش روستا‌ها در توسعه اقتصادی، فرهنگی، سیاسی، اجتماعی نقشی محوری بوده است.

صنعتی منفرد ادامه داد: در همین راستا، پس از انقلاب اسلامی خدمات قابل توجهی از سوی این نهاد در راستای بهبود زندگی روستائیان ارائه شده و موجب گشته، پایداری فضاهای روستایی در ابعاد مختلف، نقش موثری در توسعه منطقه ای و ملی داشته باشد.

وی، ایجاد فرصتهای اشتغال در روستا، بالا بردن سطح زندگی در روستاها، توجه به عقب ماندگی زندگی اجتماعی و اقتصادی و جلوگیری از تخریب مناظر زیبا و طبیعی روستا و حفظ زیبایی روستاها را امری مهم و ضروری دانست و افزود: در همین راستا بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان در تمامی ابعاد اقدامات خود در خصوص عمران و آبادانی روستاها موضوع کلان توسعه پایدار روستایی را که عبارت از وحدت میان ابعاد اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و زیست محیطی به منظور بالا بردن سطح معیشت و رفاه مردم روستایی را مورد توجه قرار داده است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان تاکید کرد: توسعه روستایی وقتی محقق می شود که روستاییان نه تنها از زیرساخت ها و امکاناتی نظیر آب، برق و مدرسه برخوردار باشند بلکه بتوانند از همه برکات و آثار توسعه همچون فراهم شدن محیط مناسب برای زندگی، بهره مندی از خانه های مقاوم و .. که از اقدامات بنیاد مسکن است ،بهره مند شوند.

وی  با بیان اینکه، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی نقش ویژه ای در توسعه اقتصادی پایدار روستائیان ایفا کرده است، خاطرنشان کرد: بنیاد مسکن از بدو تاسیس همواره در جهت عمران و آبادانی و توسعه روستاها منشا خدمات فراوانی بوده که از جمله آنها می توان به تهیه و اجرای طرح های هادی روستایی، مقاوم سازی و بهسازی واحدهای مسکونی روستایی با اعطای تسهیلات کم بهره و نظارت بر ساخت و ساز های روستایی با تشکیل نظام فنی روستایی ، سند دار کردن واحدهای مسکونی روستایی، شناسایی تهیه طرح و بهسازی روستاهای هدف گردشگری و احیای بافت های با ارزش روستایی و… اشاره کرد.

مدیرکل بنیاد مسکن استان تصریح کرد: هر چه اقتصاد روستا ها پویا‌تر و شکوفا‌تر باشد فرایند توسعه و پیشرفت کشور مناسب‌تر خواهد بود و به همین علت است که در برنامه‌های توسعه‌محور اغلب کشور‌ها، روستا‌ها از ارکان مهم در توسعه پایدار بشمار می‌آیند.

لینک خبر:

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group