امام خمینی (ره) : از بنیاد مسکن که زحمات زیادی در ایران کشیده اند تشکر میکنم
سه شنبه ۰۴ مهر ۱۴۰۲

(پایگاه خبری تحلیلی موج رسا ): به گزارش موج رسا; سجاد صنعتی منقرد در جمع خبرنگاران اظهار کرد: از مجموع ۷۱۰ روستای بالای ۲۰ خانوار استان طرح هادی در ۳۶۲ روستای استان اجرا شده که این آمار نشان از اجرای طرح هادی در ۵۲ درصد روستاهای زنجان دارد.

(پایگاه خبری تحلیلی موج رسا ): به گزارش موج رسا; سجاد صنعتی منقرد در جمع خبرنگاران اظهار کرد: از مجموع ۷۱۰ روستای بالای ۲۰ خانوار استان طرح هادی در ۳۶۲ روستای استان اجرا شده که این آمار نشان از اجرای طرح هادی در ۵۲ درصد روستاهای زنجان دارد.

وی افزود: میانگین اجرای طرح هادی روستایی در سطح کشور ۴۲ درصد و در استان زنجان این آمار ۵۲ درصد است که در این زمینه استان زنجان بالاتر از میانگین کشوری قرار دارد و در حال حاضر برنامه‌ریزی برای اجرای ۱۵۰ پروژه طرح هادی در روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان در سال‌جاری در دستور کار قرار دارد.

صنعتی‌منفرد خاطرنشان کرد: در حوزه صدور سند مالکیت روستایی و شهری تاکنون برای ۶۲ هزار و ۳۳۲ واحد مسکونی روستایی سند مالکیت صادر شده، همچنین تاکنون برای ۶۲۷۰ واحد مسکونی در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر سند مالکیت صادر شده است و در مجموع برای ۳۰/۶۸ درصد واحدهای مسکونی روستایی سند مالکیت صادر شده که طی برنامه ششم توسعه، صدور اسناد مالکیت برای مابقی واحدهای مسکونی در دستور کار قرار دارد.

وی به برخی دیگر از فعالیت های عمران روستایی اشاره کرد و گفت: احیای بافت با ارزش روستای درسجین شهرستان ابهر و شروع عملیات اجرایی احیای بافت با ارزش روستای قلعه شهرستان زنجان ، تهیه طرح منظومه روستایی در بخش مرکزی طارم (در حال مصوب) با عنـایت به موافقــتنامه با سازمان مدیریت استان تهیه طرح منظومه کلیه بخش های استان در دسـت اقدام بوده،احداث و بهره برداری از ۶۲ خانه عالم از ابتدا تاکنون و ساخت ۵ خانه عالم در سال ۹۶ از برخی برنامه های این نهاد است.

وی یکی از مهمترین اهداف و رسالت های بنیاد مسکن انقلاب اسلامی که به فرمان تاریخی حضرت امام خمینی (ره) در۲۱ فروردین ماه سال ۱۳۵۸ تشکیل شده است، خاطر نشان کرد: تأمین مسکن محرومان و اقشارکم درآمد اعم از روستایی و شهری ازطریق تولید واحداث واحدهای مسکونی با فراهم نمودن مشارکت و همکاری مردم، خیرین یا اخذ تسهیلات بانکی می باشد.

صنعتی منفرد یادآور شد: به موجب آن معاونت مسکن شهری که یکی از حوزه های مهم بنیاد مسکن انقلاب اسلامی می باشد با مطالعه و شناسایی مناطق مناسب برای احداث مجتمع های مسکونی و تولید انبوه درشهرهای مختلف استان در قالب مسکن محرومین، اقدام به تامین زمین، طراحی، تامین منابع مالی، اجرا، نظارت کمی و کیفی بر اجرا و واگذاری نموده است.

وی با بیان اینکه، احداث و بهره برداری ۸۹۲ واحد مسکونی در سطح استان برای اقشار کم درآمد از ابتدا تا پایان سال ۹۶، شروع به ساخت ۵۰ واحد مسکونی در قالب تامین مسکن برای اقشار کم درآمد در سطح استان در سال ۹۶، شروع به ساخت ۱۳۳ واحد مسکونی در قالب تامین مسکن محرومین در سطح استان در سال ۹۶ از دیگر اقدامات این نهاد به شمار می آید، اظهار کرد: اجرای پروژه های عمرانی (کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان) ازمحل اعتبارات استانی اجرای پروژه های سرمایه گذاری(پردیس سینمایی)، شروع به ساخت ۴۲ واحد مسکونی در قالب تامین مسکن محرومین در سطح استان در سال ۹۷، اجرای پروژه های ورزشی در سطح استان(سالن های بدمینتون شهرهای ابهر و خرمدره از محل اعتبارت استانی)، شروع به ساخت ۱۸ واحد اداری و تجاری در قالب پروژه های سرمایه گذاری در سال ۹۷ ، تامین زمین برای ساخت ۶۷ واحد مسکونی در قالب تامین مسکن برای اقشار کم درآمد در سطح استان در سال ۹۷، تامین زمین برای ساخت ۹۵ واحد مسکونی در قالب تامین مسکن برای اقشار کم درآمد در استان در سال ۹۶ از برخی فعالیت های این نهادمی باشد.

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان به اجرای طرح آمارگیری از ویژگی های مسکن روستایی اشاره کرد و گفت: طرح آمارگیری از ویژگی‌های مسکن روستایی ۲۱ مهر لغایت ۲۱آبان ماه سالجاری همزمان با سراسر کشور به صورت همزمان در سراسر کشور توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و با همکاری سازمان آمار ایران برگزار می شود.

صنعتی منفرد ادامه داد: در این طرح ۴ هزار و ۳۳۶ واحد مسکونی روستایی به عنوان نمونه در ۲۱۱ روستای استان مورد آمارگیری و مطالعه قرار خواهند گرفت.

وی با بیان اینکه، در این طرح ۲۲ نفر در غالب کارشناس مسئول فنی اجرایی استان، کارشناس بازبینی، کارشناس گروه آمارگیری، مامور آمارگیر و بازبین فعالیت می کنند، افزود: تاکنون طرح آمارگیری از ویژگی های مسکن روستایی در ۵۴ روستا با تعداد ۱۱۳۳ واحد مسکونی (۲۶ درصد) اجرا شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن استان تصریح کرد: اجرای طرح آمارگیری از ویژگی های مسکن روستایی گامی مهم در جهت پیشبرد طرح جامع بهسازی و سازماندهی مساکن روستایی، ساماندهی و ایجاد امکانات رفاهی و اجرای سایر طرح های عمرانی بوده و در نهایت بهبود وضعیت مسکن روستائیان را به همراه خواهد داشت.

صنعتی منفرد هدف از اجرای این طرح را جمع‌آوری اطلاعات دقیق در زمینه امکانات عمومی، امکانات عمرانی، ویژگیهای سکونتی و بهداشتی ، برنامه‌ریزی جهت پیشبرد طرح جامع بهسازی و نوسازی مسکن روستایی، بهبود و ساماندهی امکانات رفاهی و معیشت روستانشینان، برنامه ریزی دقیق دستگاههای اجرایی جهت توسعه و عمران مناطق روستایی و دانست.

وی از هم استانیهای عزیز ساکن روستاها ، دهیاران و بخشداران درخواست نمود تا جهت تهیه آمار دقیق از مسکن روستاها با ماموران آمارگیری همکاری نمایند، افزود: با مشارکت روستائیان و جمع آوری اطلاعات دقیق و صحیح در این طرح می توان در تهیه و اجرای طرحهای جامع بهسازی مسکن، توسعه اصولی و پایدار روستاها و برنامه ریزی ها هدفمند و موثر عمل نمود.

صنعتی منفرد همچنین بر ضرورت همکاری مردم، مسئولان و اصحاب رسانه در اجرای این طرح اشاره کرد و گفت: اصحاب رسانه نقش مهمی در راستای اطلاع رسانی این موضوع و جذب حداکثری اهالی روستا در اجرای این طرح دارند و می توانند با تعامل بیشتر با این نهاد ، قدم های موثری در اجرای هر چه بهتر این طرح در سطح استان داشته باشند.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان یادآور شد: در سطح استان زنجان، ۹۱ هزار و ۲۶۵ واحد مسکونی روستایی شناسایی و تا به امروز ۴۷ هزار و ۲۷۰ واحد مسکونی روستایی برابر با ۵۲ درصد، توسط بنیاد مسکن استان مقاوم سازی شده است.

 

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group