امام خمینی (ره) : بر دولت اسلامی است که برای خانه دار شدن ملت چاره ای بیندیشد و بر همه مردم است که در این مورد همکاری کنند
جمعه ۱۹ خرداد ۱۴۰۲

(پایگاه خبری، تحلیلی موج رسا ):مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان خبر داد طراحی و ساخت ۵۴۸ واحد مسکونی در قالب تامین مسکن برای اقشار کم درآمد در سطح استان زنجان

به گزارش موج رسا; سجاد صنعتی منفرد در جمع خبرنگاران اظهار کرد: تعداد کل واحدهای در حال احداث ، در شرف اجرا ، در دست طراحی و اخذ پروانه از سوی بنیاد مسکن استان، در قالب تامین مسکن برای اقشار کم درآمد در طی ۲ سال گذشته، ۵۴۸ واحد بوده و ۵۶ واحد نیز اتمام و به متقاضیان واگذار شده است، به طوری که میانگین ساخت واحدهای مسکونی برای اقشار کم درآمد از سال ۸۱ تا پایان ۹۵، ۸۵۲ واحد مسکونی بوده که به طور میانگین  ۶۱ واحد مسکونی در سال  می باشد، در حالی که این میزان طی ۲ سال گذشته به طور میانگین به ۳۰۲ واحد در سال رسیده که می توان گفت در این زمینه رشد ۵۰۰ درصدی داشته ایم.

وی ادامه داد: ساخت مسکن ۱۲ واحدی گلسار ابهر، ۲۵ واحدی سلطانیه و ۲۸۸ واحدی گلشهر زنجان با اعتبار پیش بینی شده ۸۵۰ میلیارد ریال  در سال جاری ، از سوی بنیاد مسکن استان در دست طراحی است.

این مقام مسئول بر لزوم ساخت واحدهای مسکونی مقاوم و امن در مقابل خطرات حوادث طبیعی تاکید کرد و گفت: بنیاد مسکن استان با فراهم نمودن زمینه های لازم، علاوه بر کمیت بر کیفیت واحدهای مسکونی براساس استانداردهای لازم توجه داشته و همواره با رعایت اصول فنی و مهندسی بر افزایش کیفیت ساخت و سازها  تاکید جدی دارد.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان خاطرنشان کرد: تامین مسکن محرومان و اقشار کم درآمد اعم از روستایی و شهری از طریق تولید و احداث واحدهای مسکونی با فراهم نمودن مشارکت و همکاری مردم، خیرین یا اخذ تسهیلات بانکی یکی از اهداف مهم بنیاد مسکن است.

صنعتی منفرد با بیان اینکه، بنیاد مسکن استان با وجود نیروهای تخصصی و فنی در اجرای پروژه های عمرانی در سطح استان و تامین مسکن برای اقشار کم درآمد موفق عمل نموده است، اظهار کرد: این نهاد با مطالعه و شناسایی مناطق مناسب برای احداث مجتمع های مسکونی و تولید انبوه در شهرهای مختلف استان در قالب مسکن محرومین، اقدام به تامین زمین، طراحی، تامین منابع مالی، اجرا، نظارت کمی و کیفی بر اجرا و واگذاری کرده است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان بیان کرد: بنیاد مسکن استان توانسته از ابتدا تاکنون ۹۰۸ واحد مسکونی برای اقشار کم درآمد احداث کند.

وی در پایان از اجرای پروژه های ورزشی در سطح استان ( سالن های بدمینتون شهرهای ابهر و خرمدره از محل اعتبارت استانی) و پروژه های عمرانی (کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان) از محل اعتبارات استانی و پروژه های سرمایه گذاری در سطح استان خبر داد.

لینک خبر:

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group