مقام معظم رهبری : بنیاد مسکن یکی از برکات مستمر و صدقات جاری امام راحل می باشد
جمعه ۰۴ فروردین ۱۴۰۲

همایش دفاتر و ناظرین فنی روستایی

همایش دفاتر و ناظرین فنی روستایی در مورخه ۱۶/۱۲/۸۸ با حضور مسئـولین استانی و مسئولیــن دفاتر و مهندسین ناظر روستایی در فرهنگسرای امام (ره) برگزار شد .

در این همایش ابتدا آیات چند از کلام اله مجید تلاوت سپس حضرت حجت الاسلام و المسلیمن حاج آقا مصطفوی نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان درخصوص اینکه در حفظ امانت باید نهایت دقت بعمل آید گفت و ادامه داد شما مهندسین ناظر روستایی امین و امانت دار مردم هستید و باید در نظارتهای خود نهایت دقت را به کار گیرید چون در خانه هایی که ناظرین مورد نظارت قرار می دهند محل سکونت روستائیان قرار خواهند گرفت و این سر پناه باید مقاوم و اصولی ساخته شوند . سپس جناب آقای مهندس باباپور مدیرکل محترم بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان نیز از تاریخچه تاسیس نظام فنی روستایی مطالبی چند ارائه نمود و از اهمیت وجودی این نظام که یکی از اهرمهای نظارتی در امر ساخت و ساز روستایی است ، وی گفت بر ارتقای سطح ساخت و ساز و همچنین رعایت مقررات ملی ساختمان و نظارت ناظرین فنی روستایی تاکید کردند و از ناظرین فنی روستایی درخواست کردند تا در امر نظارت اهتمام بیشتری بگمارند . بعد از ایشان جناب آقای مهندس سهیلی رئیس محترم سازمان نظام مهندسی شهری استان زنجان در مورد رابطه سازمان نظام مهندسی و بنیاد مسکن اشاره نمودند و از سوابق سوانح و حوادث اتفاق افتاده در کشور و صدمات وارده به اماکن روستایی مطالبی را عنوان نمود . ایشان به تسهیلات مقاوم سازی اشاره کرد و این تسهیلات را مانع ضرر و زیان مالی و از همه مهمتر جانی قلمداد نمود . سپس به مقررات ملی ساختمان اشاره نموده از ناظرین درخواست کرد تا مقررات ملی را بدقت عمل نموده و در نظارتهای خود این مقررات را مد نظر قرار دهند . ایشان به بومی سازی و رعایت آداب و رسومات محلی نیز اشاره کرد و به ناظرین تاکید نمود که در نظارتهای خود مصالح بومی و محلی را مد نظر قرار دهند.

 

 

 

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group