امام خمینی (ره) : از بنیاد مسکن که زحمات زیادی در ایران کشیده اند تشکر میکنم
دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۲

نمایندگان مجلس در بنیاد مسکن استان

 

جلسه ای با حضور حاجی زاده مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان ، اسماعیلی و علیمردانی نمایندگان مردم زنجان و طارم  در مجلس شورای اسلامی  ، همتیان معاون مسکن شهری  ، صبری معاون امور بازسازی و مسکن روستایی و صنعتی معاون عمران روستایی در دفتر مدیر کل بنیاد مسکن تشکیل شد . در این جلسه حاجی زاده با بیان اینکه طرح  خدمات رسانی به روستاها توسط بنیاد مسکن در مجلس مطرح گردیده و خوشبختانه در مرحله اول به تصویب مجلس رسیده است و جهت بررسی به کمیسیون ها ارجاع شده تا به تصویب کلی برسد .  وی در ادامه افزود : مشکلات اساسی  روستاها شامل اشتغال ، مسکن ، طرح هادی ، گاز و آب رسانی و .. میباشد که بنیاد مسکن با اجرای طرح های هادی ، مقاوم سازی و ساخت خانه های روستایی با نظارت ناظران مسکن روستایی  بخش عمده این امور را به عهده دارد . وی اشاره کرد : موضوع برجسته ای که در طرح خدمات رسانی  به روستاها توسط بنیاد مسکن مطرح شده بحث منظومه های روستایی است که طرحی تحقیقاتی میباشد که در نتیجه تصویب نهایی آن خدمات بزرگ و مهمی با در نظر گرفتن تمامی جوانب روستا به روستاییان عزیز خواهد شد . در ادامه اسماعیلی  با حمایت از این طرح  و در ارتباط با روستاییان  گفت که تا کنون آن طور که باید و شاید به روستاییان رسیدگی نشده و مشکل عمده روستاییان کسب درآمد و اشتغال جوانان است که منجر به عدم ماندگاری آنان در روستا و مهاجرت به شهر ها شده است . همچنین در بخش کشاورزی متولی ویژه ای جهت رسیدگی به کارهای روستاییان وجود ندارد . وی افزود ما هم از طرح خدمات رسانی روستاها  در مجلس حمایت خواهیم کرد تا انشا الله به تصویب نهایی برسد . در پایان علیمردانی نیز با اعلام حمایت از این طرح  افزود هر طرحی که هدف آن خدمت رسانی به روستاییان عزیز باشد همواره مورد حمایت ما خواهد بود . در آخر جلسه با ذکر صلواتی به پایان رسید .

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group