امام خمینی (ره) : از بنیاد مسکن که زحمات زیادی در ایران کشیده اند تشکر میکنم
سه شنبه ۰۴ مهر ۱۴۰۲

نماینده ولی فقیه و رییس شورای مرکزی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در گفتگو با خبرنگاران : افزایش ارزش افزوده خانه‌های روستایی با صدور سند مالکیت

نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن و شورای مرکزی بنیاد مسکن گفت: ۵۵ درصد خانه‌های روستایی زنجان نوسازی و مقاوم سازی شدند.

حسین روحانی نژاد  (۳ خرداد ماه) در جمع خبرنگاران با اشاره به اقدامات بنیاد مسکن در روستاها، اظهار کرد: یکی از ماموریت‌های بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آبادی روستاها است.

وی افزود: چند فعالیت اساسی در رابطه با مناطق روستایی در در دست اقدام است. طرح هادی برای روستا‌ها تهیه میشود و پس از مطالعات علمی و مشخص شدن کالبد اصلی روستا، برای توسعه و کاربری اراضی آن محدوده طرح هادی مشخص می‌کنند.

روحانی نژاد با بیان اینکه تفاهمی با سازمان ثبت اسناد کشور در راستای ارزش افزوده پیدا کردن املاک روستایی انجام شده، تصریح کرد: طبق این تفاهم  سند را برای املاک روستاییان صادر می‌شود. امروز نیز در روستای لگاهی تعدادی از اسناد املاک روستایی به صاحبان آن تحویل داده شد. همچنین در این طرح معابر، خیایان‌ها و گذرها نیز اصلاح می‌شوند.

این مقام مسئول با اشاره به مقاوم سازی خانه‌های روستایی در مقابل بلایای طبیعی، خاطرنشان کرد: تسهیلات ارزان قیمت و کمک‌های بلاعوض در اختیار آنها قرار خواهد گرفت. طبق میانگین کشوری ۵۲ درصد از خانه‌های روستایی نوسازی شدند. استان زنجان در این خصوص میانگین بالاتری دارد و ۵۵ درصد از خانه‌های روستایی استان زنجان نوسازی و مقاوم سازی شدند‌. امیدواریم طبق برنامه ریزی‌ها عمران و آبادی مناطق در نظر گرفته شده تا سال ۱۴۱۰ به اتمام برسند.

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group