امام خمینی (ره) : همه محرومان باید خانه داشته باشند ، هیچکس در هیچ گوشه مملکت نباید از داشتن خانه محروم باشد .
شنبه ۰۹ مهر ۱۴۰۱

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان در جلسه ستاد اقامه نماز: شناخت راهکارهای ترغیب کارکنان به ادای نماز اول وقت در ادارات ضروری است/ ترویج اقامه نماز اول وقت در ادارات مورد توجه جدی قرار گیرد.

ششمین  جلسه ستاد اقامه نماز و شورای امربه معروف ونهی از منکر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان با حضور حضرت آیت اله خاتمی نماینده ولی فقیه در استان، امام جمعه زنجان و حوزه نمایندگی ولی فقیه در این نهاد انقلابی،  مهندس خواجه ای مدیرکل  بنیاد مسکن استان، حجت الاسلام علی اکبرصیدی عضو ستاد اقامه نماز وشورای امر به معروف ونهی از منکر ،مهندس جعفری دبیر ستاد اقامه نماز این نهاد و سایر اعضاء برگزار گردید.

دراین جلسه ابتداء آیاتی چند ازکلام اله مجید تلاوت گردید و سپس حاج آقا خاتمی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان ضمن تبریک اعیاد شعبانیه با بیان اینکه، آیات و روایات ‌زیادی به اهمیت برپایی نماز اول وقت، به‌ویژه نماز جماعت اشاره شده، افزود: کار نباید مانعی برای تأخیر در برپایی نماز باشد.

وی حضور مدیران ادارات در صف اول نماز جماعت را از عوامل ترغیب کارکنان به نماز اول وقت و جماعت دانست و گفت: مهم‌ترین وظیفه یک مدیر در ادارات فراهم کردن ساز و کار برپایی نماز جماعت در اداره است که می توان گفت شناخت راهکارهای ترغیب  و تشویق کارکنان به ادای نماز اول وقت ضروری بوده و باید مد نظر مسئولین قرار گیرد.

حاج آقا خاتمی ادامه داد: نماز انسان را از بدی و رذایل اخلاقی باز می دارد  و یکی از اساسی ترین فریضه های دین اسلام اقامه نماز است که بر هر امر دیگری واجب است و این مهم باید به صورت یک فرهنگ مد نظر همه باشد.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان با تاکید اینکه، نماز در ادارات باید اول وقت و در زمانی  حدود بیست دقیقه اقامه شود، خاطر نشان کرد: نماز  اول وقت فریضه ای مهم بوده  که در اسلام جایگاه ارزشمندی دارد و بایستی ترویج و حفظ شود که باید گفت،۲۰ دقیقه برای اقامه نماز جماعت در اداره ها زمان مناسبی است و بیشتر از این زمان جایز نیست و به هیچ عنوان این موضوع نباید در ادارات باعث معطلی ارباب رجوع شود.

در ادامه مهندس خواجه ای مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اظهار اشت: این نهاد انقلابی با حفظ ارزش های دینی و معنوی، تشکیل جلسات مستمر اقامه نماز به صورت منظم، برگزاری مراسمات فرهنگی و آموزشی همواره سعی نموده در گسترش و ترویج فرهنگ اقامه نماز به ویژه نماز اول وقت گام های موثری بر اشته است.

وی ادامه داد: ادای نماز جماعت در مکان های اداری و افزایش توجه کارکنان به مسایل دینی و مذهبی نقش بسیار موثری در افزایش کارآیی کارکنان و  سالم سازی مکان های اداری دارد.

خواجه ای تاکید کرد: حضور مدیران و روسای سازمان ها در نماز جماعت و تاکید بیشتر آنها برای حضور کارکنان، می‌تواند باعث رونق بخشیدن و حضور گسترده کارکنان در صفوف نماز جماعت شود.

مدیرکل بنیاد مسکن استان تصریح کرد: توجه به فرائض دینی و مذهبی از جمله نماز زمینه موفقیت و رشد و کمال انسان‌ها را فراهم می کند که لازم است کارکنان و سایر قشرهای مردم به آن توجه جدی کنند.

در ادامه حاج آقا صیدی تصریح نمود:  ترویج فرهنگ نماز در بین کارکنان، موجب اشاعه فرهنگ نمازخوانی و درک عمیق تر از مفاهیم نماز است و باید ادای نماز طوری باشد که در زندگی و اعمال افراد تاثیر بگذارد.

وی افزود:نماز نه تنها قرب و نزدیکی به خداوند را برای انسان به ارمغان می آورد بلکه تاثیرات آن در زندگی فردی و اجتماعی انسان نیزبی شمار است که خوشبختانه تاکنون در این  نهاد انقلابی  در زمینه توسعه و ترویج فرهنگ نماز بین کارکنان و خانواده ها، گام های مطلوبی برداشته شده است.

در ادامه مهندس جعفری دبیر ستاد اقامه نماز استان تصریح کرد: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان یکی از دستگاه های برتر در حوزه ترویج و توسعه نماز است و  این به همت و تلاش مدیر کل و کارکنان آن محقق شده است.

وی یادآور شد: اقدامات همه جانبه فرهنگی و آموزشی  برای پرسنل و خانواده‌هایشان در راستای افزایش بهره‌وری وایجاد شور و نشاط امری ضروری است که خوشبختانه  از سوی ستاد اقامه نماز جدی گرفته شده است.

مهندس جعفری گزارشی از فعالیت های فرهنگی بنیاد مسکن استان به ویژه در خصوص توسعه و ترویج فرهنگ اقامه نماز ارائه نمود و فعالیت های این نهاد را در این زمینه بسیار مناسب و ارزشمند دانست و گفت:  برگزاری نشست هم اندیشی با حضور نماینده محترم ولی فقیه در استان و ائمه جماعات شهرستان ها،  برگزاری مسابقات نقاشی با عنوان”نماز جماعت و  مسجد” ویژه فرزندان ۷ تا ۱۵ سال همکاران، برگزاری مسابقات عکاسی تحت عنوان ”  نماز و بصیرت عاشورایی و اربعینی” ویژه همکاران و همسران، برگزاری دوره های آموزش فرهنگی و آموزشی در بین همکاران و تهیه کلیپ و  آثار هنری در زمینه نماز  و …از جمله برنامه‌های اجرا شده ،برای گسترش فرهنگ نماز می باشد.

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group