امام خمینی (ره) : همه محرومان باید خانه داشته باشند ، هیچکس در هیچ گوشه مملکت نباید از داشتن خانه محروم باشد .
پنج شنبه ۰۶ مهر ۱۴۰۲

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان: از مهمترین اهداف قیام امام حسین (ع) تشکیل حکومت اسلامی و اصلاح امور بود

حضرت آیت اله خاتمی نماینده ولی فقیه در استان، امام جمعه زنجان و حوزه نمایندگی ولی فقیه در بنیاد مسکن استان با حضور در این نهاد انقلابی پس از قرائت زیارت عاشورا و تسلیت به مناسبت فرا رسیدن ماه محرم به برخی اهداف امام حسین(ع) در قیام عاشورا اشاره کرد و گفت: امام حسین (ع) در وصیتنامه‌ای کوتاه، اما بسیار پرمحتوا فرمودند ، من از سر هوا و هوس قیام نکردم و قصد افساد و ظلم به دیگران هم ندارم، بلکه به منظور اصلاح امت جدّم قیام کرده‌ام.

وی امر به معروف و نهی از منکر، احیای سنت پیامبر اکرم (ص)، حمایت از حق و مبارزه با باطل و اجرای عدالت را از دیگر اهداف قیام امام حسین بر شمرد و افزود:  امام حسین(ع) اصلاح امور را از اهداف قیام معرفی کردند و امروز ما نیز در حوزه اقتصادی، فرهنگی و مدیریت جامعه نیازمند اصلاح و مبارزه با مفاسد هستیم.

حضرت ایت اله خاتمی ادامه داد: ایام محرم و صفر بهترین فرصت برای احیای فریضه فراموش شده امر به معروف و نهی ازمنکر است و باید از این فرصت مغتنم جهت  نهادینه کردن این فریضه الهی در جامعه تلاش و همت مضاعف کنیم.

وی تصریح کرد: جایگاه امر به معروف و نهی از منکر به عنوان یک ضرورت اجتماعی و راهکاری  کارآمد در جهت حفظ نظم و مقابله با آسیب های مختلف جامعه بسیار والا و مهم است.

حضرت آیت اله خاتمی نماینده ولی فقیه در استان، امام جمعه زنجان و حوزه نمایندگی ولی فقیه در بنیاد مسکن استان تاکید کرد: فرهنگ عاشورایی اباعبدالله الحسین(ع) و آرمان‌های حضرت در نهضت عاشورا باید بیش از پیش در جریانات مذهبی ما جای بگیرد و هر زمان برای ما الگو باشد.

این مراسم که با قرائت زیارت عاشورا و عزاداری  انجام گرفت , همکاران گرامی در غم شهادت امام حسین (ع) و یاران باوفای ایشان به سوگ نشستند .

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group