امام خمینی (ره) : از بنیاد مسکن که زحمات زیادی در ایران کشیده اند تشکر میکنم
جمعه ۱۹ خرداد ۱۴۰۲

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان در جلسه ستاد اقامه نماز بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان: در توسعه فرهنگ نماز باید از تمام ظرفیت‌ها و فرصت‌ها استفاده نمود

 

جلسه ستاد اقامه نماز بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان با حضور حضرت آیت اله خاتمی نماینده ولی فقیه در استان، امام جمعه زنجان و حوزه نمایندگی ولی فقیه در این نهاد انقلابی، حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا یوسفی مدیر ستاد اقامه نماز استان، مهندس خواجه ای مدیرکل بنیاد مسکن استان و مهندس جعفری مدیر ستاد اقامه نماز بنیاد مسکن  استان برگزار شد.

در ابتدای جلسه پس از قرائت آیاتی از کلام الله مجید، حضرت آیت اله خاتمی به نقش و جایگاه نماز در سطح جامعه اشاره کرد و گفت:  نماز ستون دین بوده و درصورت تبیین تاثیرات مثبت این فریضه در جامعه، افراد با اشتیاق کامل در اجرای این فریضه گام برخواهند داشت.

وی با تاکید بر اینکه، برای توسعه فرهنگ نماز در جامعه باید از تمام ظرفیت ها و فرصت ها استفاده نمود و با تشویق و ایجاد نمودن بسترهای لازم ،مقدمات اقامه نماز را فراهم کرد، ادامه داد:  برای ترویج و گسترش فرهنگ نماز و گرایش و انگیزه بیشتر جوانان و نوجوانان بسوی این فریضه الهی ، باید به سمت استفاده از ایده‌های خلاقانه گام برداشت.

حضرت آیت اله خاتمی یادآور شد:با توجه به اینکه، جوانان  امروزی آینده سازان کشور و جامعه اسلامی به شمار می روند و یکی از مسائل مهم در جامعه امروزی تبیین مسئله نماز در بین نوجوانان و جوانان است، این موضوع باید بین فرزندان همکاران نیز جدی گرفته شود، که خوشبختانه بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به عنوان نهاد فرهنگی و انقلابی با ایجاد بستری مناسب به این امر اهمیت ویژه ای می دهد.

در ادامه حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا یوسفی پس از ارائه گزارشی از عملکرد ستاد در سال جاری، به تشریح برخی برنامه های فرهنگی نیز اشاره کرد و گفت: ترویج فرهنگ نماز در بین نوجوانان به‌عنوان آینده‌سازان این مملکت، از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

وی با اشاره به اینکه، نماز برای همگان فرصتی ارزشمند است و همه باید از این فرصت وظرفیت مهم برای برطرف کردن دغدغه ها و مشکلات استفاده نمایند، خاطر نشان کرد:  بنا بر بیانات مقام معظم رهبری (مدظله العالی)، این موضوع در بین جوانان و نوجوانان اهمیت ویژه ای دارد که باید مد نظر مسئولین قرار گیرد.

وی تقویت باورهای معنوی در خانواده‌ها، برگزاری دوره های آموزشی و تدوین  برنامه عملیاتی ترویج فرهنگ نماز برای سال آینده، را امری مهم تلقی نمود و افزود: ستاد اقامه نماز کشور همه ساله تفاهم نامه ای با وزارت خانه ها وسازمان های دیگر در زمینه ترویج و توسعه نماز منعقد می کند و جهت اجرا به ادارات کل استان ها اعلام می کنند و ادارات موظف هستند در طول سال برنامه ها را طبق تفاهم نامه عملیاتی کنند و در پایان سال از عملکرد دستگاه های اجرائی طبق طرح نظام جامع ارزیابی در سامانه سجاده ارزیابی به عمل می آید که خوشبختانه برنامه های مصوب سال ۱۴۰۰ در زمینه ترویج و فرهنگ نماز نیز چند روز گذشته تدوین و  به ادارات ارسال شده است و باید برش استانی و بومی برنامه ها کاملا مشخص باشد و برنامه های ابتکاری و بومی نیز به درستی  اجرا شود.

دبیر ستاد اقامه نماز استان تصریح کرد: داره کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی یکی از دستگاه های برتر در حوزه ترویج و توسعه نماز است و  این به همت و تلاش مدیر کل و کارکنان آن محقق شده است.

حاج آقا یوسفی با اشاره به اینکه، متاسفانه  چارچوب مشخصی با توجه به وضعیت کرونا برای اقامه نماز در ادارات و جود ندارد،  بر لزوم تعیین چارچوبی برای این امر تاکید کردند.

در ادامه مهندس خواجه ای با بیان اینکه باید با برنامه ریزی های لازم زمینه را برای گرایش و علاقمندی افراد به نماز فراهم کرد، یادآور شد: برپایی نماز جماعت نشاط و شادابی به همراه داشته و اثرگذاری بیشتری در جامعه دارد که باید این مهم در دستور مسؤولان امر قرار گیرد و در این زمینه فرهنگ‌سازی شود.

وی با تاکید بر اینکه بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان همواره با برگزاری برنامه های فرهنگی در بین خانواده ها  سعی در تقویت باورهای دینی و اعتقادی نسل جوان داشته است، ادامه داد: علی رغم وجود ویروس کرونا، در این اداره چه در مرکز استان و چه در شهرستانها  نماز جماعت با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار شده است.

مهندس خواجه ای  بر اهمیت ارتقا فرهنگ سازمانی، بهره‌وری و انگیزش در بین همکاران و خانواده های آنان  تاکید کرد و گفت: اقدامات همه جانبه فرهنگی و آموزشی  برای پرسنل و خانواده‌هایشان در راستای افزایش بهره‌وری وایجاد شور و نشاط امری ضروری است که خوشبختانه  از سوی ستاد اقامه نماز جدی گرفته شده است.

در ادامه  مهندس جعفری دبیر ستاد اقامه نماز گزارشی از فعالیت های فرهنگی بنیاد مسکن استان به ویژه در خصوص توسعه و ترویج فرهنگ اقامه نماز ارائه نمود و فعالیت های این نهاد را در این زمینه بسیار مناسب و ارزشمند دانست.

وی به برگزاری دوره های آموزش فرهنگی اعم از جلد دوم رساله آموزشی مقام معظم رهبری، کتاب طرح کلی اندیشه اسلامی در قرآن و شرح رساله حقوق امام سجاد(ع) در بین همکاران اشاره کرد و گفت: تشکیل و برگزاری منظم  شورای اقامه نماز، برگزاری نمازهای جماعت باشکوه در مرکز و واحدهای تابعه ، اجرای برنامه های فرهنگی در بین کارکنان، صدور احکام برای اعضای ستاد و برگزاری مسابقات نقاشی با موضوع نماز و مهدویت در بین فرزندان همکاران، برگزاری مسابقات فرهنگی بین خانواده ها و …از جمله برنامه‌های اجرا شده ، برای گسترش فرهنگ نماز می باشد.

دبیر ستاد اقامه نماز  به کسب رتبه برتر بنیاد مسکن استان در ارزیابی ستاد اقامه نماز اشاره کرد و گفت:  با تلاش و همکاری دست اندرکاران نماز،  این نهاد انقلابی به رتبه برتر (شایسته تقدیر) در بین دستگاه های دولتی استان دست یافته است.

وی در پایان ادامه داد: تجلیل از فعالان نماز بنیاد مسکن استان و همچنین برگزاری مسابقه گلبانگ محمدی اذان ویژه کارکنان و فرزندان از برنامه های دیگر این ستاد است.

*

code

معرفی اجمالی بنياد مسكن زنجان

در پي فرمان حضرت امام در ۲۱ فروردين ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ و توجه عموم  به اين امر مهم بنياد مسكن انقلاب اسلامي در بيست وپنجم ارديبهشت ماه فعاليت خود را آغاز كرد. اساسنامه بنياد در تاريخ هفدهم آذرماه سال ۱۳۶۶ به تصويب مجلس شوراي اسلامي رسيدو طبق آن وظايفي بر عهده اين نهاد گذارده شده.

بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان با هفت شعبه در شهرستانهای زنجان ، ابهر ، خرمدره ، خدابنده ، طارم ، ماهنشان ، ایجرود و بانک ماشین آلات به منظور انجام مسئوليت ويژه بنياد مسكن در رابطه با توسعه مسكن در شهرها و روستاها و اقشار كم‌درآمد و بازسازي مناطق آسيب‌ديده از سوانح عهده‌دار وظايف مربوط مي‌باشند.

پیگیری درخواست های ثبت شده

تمام حقوق اين وب سايت متعلق به بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان مي باشد.

Template Design:Dima Group